Advert Advert

Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin Zam Sevinci

Adıyaman Belediyesi ile Hak-İş arasında taşerondan kadroya geçen işçiler için gerçekleşen toplu iş sözleşmesi memnuniyetiyle sonuçlandı.

Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin Zam Sevinci
Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin Zam Sevinci
Bu içerik 526 kez okundu.

Adıyaman Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet İş Sendikası tarafından belediyede çalışan 810 taşerondan kadroya geçen işçi için yapılan zam oranı görüşmeleri sonuçlandı.

Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ile Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir ve Adıyaman Şube Başkanı Hasan Kılınç’ın imzalarıyla resmiyete kavuştu.

Belediye Konferans Salonunda gerçekleşen imza törenine Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ile Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir ve Adıyaman Şube Başkanı Hasan Kılınç’ın yanı sıra, AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, Yörem AŞ Genel Müdürü Faruk Bülent Kaplan, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, sendika yetkilileri ve taşerondan kadroya geçen işçiler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Hizmet İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Hasan Kılınç, yapılan görüşmeler neticesinde taşerondan kadroya geçen işçilerin maaşına en az 500 lira zam yapılacağını müjdeledi.

Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir ise Adıyaman Belediyesi ile yapılan bu anlaşmanın örnek niteliğinde olduğunu dile getirdi.

Kutlu ise göreve geldikleri günden bu yana hiçbir işçiyi işten çıkarmadıklarını, işçilerle uyum içerisinde çalıştıkları dile getirerek, yeni zam oranının hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Konuşmaların ardından taraflar tarafından yeni zam sözleşmesi dualarla imzalandı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı