Advert

Başkan Dağtekin:"Adıyaman İstikrara Devam Dedi"

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin kesin olmayan sonuçlarını değerlendirerek, sonuçların tüm Türkiye'ye ve Adıyaman'a hayırlı olmasını diledi.

Başkan Dağtekin:
Başkan Dağtekin:
Bu içerik 350 kez okundu.

Dağtekin açıklamasında seçimlerin Adıyaman'da büyük bir olgunluk içerisinde tamamlandığını ifade ederek  " Adıyamanlı kardeşlerimiz her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimde de sağduyusunu ortaya koyarak AK Parti'nin büyük zaferle çıkmasına vesile olmuştur. Hizmet Belediyeciliği, Gönül Belediyeciliği ve Memleket İşi Gönül İşi şiarıyla çıktığımız bu yolda Allah'a hamd olsun alnımızın akıyla çıktık. Bu süreçte bizleri asla yalnız bırakmayan halkımız başta olmak üzere, teşkilatımızın bütün kademeleriyle, milletvekillerimizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, il, ilçe, belde belediye başkan adaylarımızla birlikte dolu dolu bir kampanya süreci geçirdik. Adıyaman’da hamdolsun merkezde resmi olmayan sonuçlara göre  % 53 gibi ciddi bir oy oranı ile adayımız Dr. Süleyman Kılınç belediye başkanı olmuştur. Yine il merkezinde 28 belediye meclis üyeliğini kazandık.  Geçen seçimlere oranla ilçelerimizdeki konumumuzu büyük ölçüde konsolide ettik. Yani dana önce merkez dışında 4 ilçemizin belediyeleri AK Parti'nin elindeydi. 31 Mart seçimleri itibariyle yine dört ilçe belediyemiz AK Parti ile devam edecek. Gönül belediyeciliğini en üst noktaya taşıyacak olan ve bir medeniyet partisi olan AK Parti'mizden seçilen belediye başkanlarımız, ecdadımızın  şerefu'l-mekan bi'l-mekin anlayışıyla  hareket ederek her daim hizmetlerin en güzel örneklerini sergileyeceklerinden kimsenin şüphesi olmasın. " diye konuştu.
-"AK PARTİ KURULDUĞU TARİHTEN BU YANA İLK DEFA İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAYLARININ TAMAMI SEÇİLMİŞTİR"
Konuşmasının devamında İl Genel Meclis Üyesi seçimlerine de değinen Dağtekin özellikle merkezde tarihi bir rekor kırdıklarını ifade ederek "İl merkezinden aday gösterdiğimiz 7 İl Genel Meclis Üyemiz de seçilmiştir. Bu Adıyaman'ın siyasi tarihi açısından önemli bir başarıdır. AK Parti kurulduğu tarihten bu yana ilk defa İl Genel Meclis Üyesi Adaylarının tamamı seçilmiştir. Adıyaman genelinde ise  30 encümenin 27 sini alıp rekor bir  düzeyde bir il encümenliği almış olduk. Allah'a hamd olsun. Adıyaman'da sükunet ve kardeşlik havası içerisinde 31 Mart seçimlerini tamamladık. Bu da ayrıca sevindirici ve hepimizi mutlu eden bir husus. Bilindiği gibi 31 Mart seçim takvimi uzun bir süreçti Bu kampanya süreci içerisinde,  gittiğimiz her yerde bizleri hoş görü ile karşılayan kadir şinas halkımıza sonsuz teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.  Halkımız büyük bir olgunluk gösterdi ve yine bu olgunluğunun yanında oyunu da rekor bir düzeyde kullanarak demokrasimize katkıda bulundu. Ben Adıyamanlı hemşehrilerimizi yürekten kutluyorum. Adaylık sürecinin belirlenmesinden sonra sahada çalışmalarını aralıksız yürüten tüm adaylarımızın yanı sıra kampanya süreci içerisinde tam gün saha çalışmalarında bizlere destek veren tüm milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Kazanan kazanmayan bütün adaylarımızı, ister belediyede olsun, ister encümenliklerde olsun hatta aday adaylık sürecinde her daim desteklerini yanımızda gördüğümüz ve davamıza gönüllerini veren, partimiz için alın teri döken emek veren herkese canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Artık seçim dönemindeki, varsa bir kırgınlık oluşmuşsa tüm bunları geride bırakıp, şuncu buncu ayrımı yapmadan helalleşip sevdamız olan Adıyaman'ımız için, bölünmez bir bütün olan ülkemiz için neler yapacağımızı konuşacağımız bir dönemdeyiz.  Zaman birlik olma ve  kucaklaşma zamanıdır. Seçim sonuçlarımız tekrardan hayırlı olmasını, hayırlar getirmesini diliyorum. Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim eylesin inşallah.” dedi

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Psikolog Çetin:Toplumumuzun Ruh Sağlığı İyiye Gitmiyor - Videolu Haber
Psikolog Çetin:Toplumumuzun Ruh Sağlığı İyiye Gitmiyor - Videolu Haber
Başkan Kılınç, Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi
Başkan Kılınç, Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi