Advert
Advert

Avukat Ahmet Işık: "Asıl Olan Seçimlere Katılımdır" - Videolu Haber

Avukat Ahmet Işık, Adıyaman merkezde, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin huzur içerisinde gerçekleştiğini belirterek, vatandaşların sandığa gidip oyunu kullandığını kaydetti.

Avukat Ahmet Işık:
Avukat Ahmet Işık:
Bu içerik 383 kez okundu.

Genel itibariyle geçen seçimlere nazaran daha büyük bir katılım olduğunu vurgulayan Işık, şunları kaydetti:

“Bu katılım tabi ki demokratik haklarını kullanan vatandaşların bireylerin demokrasiye birer katkısıdır. Burada kazanan veya kaybeden elbette ki olacaktır. Demokrasinin bir sonucudur. Burada asıl olan seçimlere katılımdır. Adıyaman merkez ve ilçelerde de büyük bir katılım oldu ve huzurlu bir şekilde bitmiştir. Elbette ilçe seçim kuruluna hem de merkez seçim kuruluna itirazlar devam etmektedir. Bu manada diğer büyük şehirlerde de seçim işleri tamamlanmıştır. Büyük bir katılım söz konusudur. İstanbul'daki seçimlerde bugüne kadar alışık olmadığımız bazı sonuçlarda karşılaştık. Eski Başbakanımız Binali Yıldırım'ın kullandığı sandıkta sadece 1 tane oyun çıkması apaçık bariz bir şekilde burada bir yanlışlığın olduğunu göstermektedir. Bunu kabul etmek gerekiyor.”

­-“İSTANBUL’DA 29 BİN OLAN FARK İTİRAZLAR SONUCUNDA 16 BİNE DÜŞMÜŞTÜR”

Işık, bu yanlışlığın kullanılan oylarla mı ilgili, sandıkta çıkan tutanakların yanlış geçirilmesiyle ilgili mi yoksa bu tutanakların birleşme tutanağı dediğimiz tutanağın birleştirirken bilgisayara geçerken sisteme işlenirken orada yapılan yanlışlıkla ilgili olduğunu buradan bilmediklerini belirterek, “Tabi biz buradan bunu bilmiyoruz oradakiler biliyor. Biz burada Adıyaman'da izlediğimiz tabloda bu sonuçların çok normal bir şekilde olmadığını aslında millet iradesini gösteriyor. Sandığa gidiyor oyunu kullanıyor fakat bu sandığa giden oyun tam olarak tutanaklara geçirilirken veya tutanaklar birleştirilirken veya sisteme bilgisayara işlenirken sağlıklı olup olmadığı tartışmasıdır. Bugüne kadar yapılan itirazlarda yapılan sonuçlarda gördüğümüz kadarıyla İstanbul'da 29 bin olan fark itirazlar sonucunda 16 bine düşmüştür.  Yani AK Parti açısından burada yaklaşık 13 bin civarında bir oy söz konusudur. Demek ki; buda şunu gösteriyor. Bu sonradan yapılan itirazlar sonucunda yapılan incelemelerde demek ki; bazı usülsüzlüklerın olduğu aşikardır. Bunları dikkate almak gerekiyor. Ankara'da Yüksek Seçim Kurlu yapılan itirazları ret etmişse de bu ona emsal teşkil etmez. Çünkü her bölgenin her ilin kendine has oylarla ilgili dökümanlar var. Bunlarla ilgili kullanılan oylar ve durum farkları var. Bunların tekrardan gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu milletin iradesini kullanılan oyda sandığa gidilen oyda tam olarak milletin iradesini açığa çıkartılmasıyla ilgili bir durum. Bundan çekinmemek korkmamak gerekiyor. Seçimin yenilmesi söz konusu olmasa bile bunların sandıkların tekrar sayılmasında bir sorun yoktur yeniden sayılabilir.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu