Güncel
Giriş Tarihi : 19-04-2019 13:50

İlçe Başkanı Alkayış'tan Berat Kandili Mesajı

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Avukat Mustafa Alkayış, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 İlçe Başkanı Alkayış'tan Berat Kandili Mesajı

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Avukat Mustafa Alkayış, mesajında, Berat gecesinin, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla günahlardan arınmaları ve Yüce Allah’ın sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini kaydetti.

Böylesi mübarek gecelerin, akıp giden hayatta durup düşünme, özümüze dönme ve günahlarla kirlenen gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunduğunu anımsatan Alkayış, şunları ifade etti:

“Rabbimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi sorgulayıp hata ve günahlarımızdan tövbe ederek uzaklaşma imkanı sağlar. Böyle mübarek gün ve geceler, Kur’an-ı Kerim ile buluşma, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in o muhteşem öğütlerine kulak verme ve onun sünneti ile hayat bulma fırsatlarıdır. Bu gece, sevgili peygamberimizin (S.A.V) ‘Allah’ım! Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senden yine sana iltica ediyorum. Senin şanın yücedir’ duasıyla Yüce Mevla’ya yakarma zamanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslâm âleminin Berat Kandili’ni kutlar, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını, insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim."

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA