Adıyaman
Giriş Tarihi : 25-04-2019 11:50

Çocuklar Kendi Bayramlarında Gönüllerince Eğlendi

Adıyaman Valiliği, GAP İdaresi, Adıyaman Sosyal Hizmet Merkezi işbirliğinde faaliyet gösteren GAP Çocuk Gelişim Merkezi 23 Nisan kutlamalarını okul öncesi 3-6 yaş grubu çocuklarıyla coşkulu bir şekilde kutladı.

Çocuklar Kendi Bayramlarında Gönüllerince Eğlendi

Velilerin ve mahalle sakinlerinin göstermiş olduğu yoğun ilgi göz doldurdu.

Çocuklar öğretmenlerinin gözetiminde yumurta taşıma, mandal takma, yoğurt yeme ve halat çekme yarışları yaptılar, sonrasında Palyaço eşliğinde doyasıya eğlendi.

Etkinlikte açıklamada bulunan yetkililer, Çocuk Bayramını kutlayan minik yavrularımızla bir araya gelerek, bayramlarını ve sevinçlerini paylaştık. Çocuklarımızın yüzlerinde gülümseme oluşturacak etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.

23 Nisan, Türkiye işgal atındayken Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açtığı ve sonrasında da sadece Türk çocuklarına değil, tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bir gündür. Bizler de çocuklarımız için bu anlamlı şenlik düzenledik.

Bizlere düşen görev, hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, hem de atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yad etmek olmalıdır. Bizlere bu cennet vatanı canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini daha iyi koruyarak ve geliştirerek yarınlara taşımayı görev edinmeliyiz. Sizlere güveniyoruz. Sizler, çağdaş dünyanın iyi eğitimli bireyleri arasında yerinizi almalı, kendinizi geliştirmeli, bilgiye, öğrenmeye ve yeniliklere her yaşta açık olmalısınız.” diye konuştu.

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA