Advert Advert

Sağlıklı Yaşam Turnuvasında Dereceye Giren Yarışmacılara Ödülleri Verildi

Adıyaman Üniversitesi 6. Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Etkinlikleri Haftası etkinlikleri kapsamında organize edilen 6. Sağlıklı Yaşam Turnuvasında dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

Sağlıklı Yaşam Turnuvasında Dereceye Giren Yarışmacılara Ödülleri Verildi
Sağlıklı Yaşam Turnuvasında Dereceye Giren Yarışmacılara Ödülleri Verildi
Bu içerik 168 kez okundu.

Üniversite Merkez Külliyesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir,  Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Ali Aydın, üniversitemiz akademik ve İdari çalışanları ile öğrenciler katıldı.

-"KÜLTÜR VE SPOR TOPLUMLARIN OLMAZSA OLMAZIDIR"

Ödül töreninde konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, kültür ve sporun toplumların olmazsa olmazları arasında yer aldığını belirtti.

Kıtaları fetheden atalarımızın yatarak değil, çalışarak ve spor yaparak bunu başardığının altını çizen Gönüllü, şunları ifade etti:

“Adıyaman Üniversitesi olarak 6. Bilim, Kültür Sanat ve Spor Etkinliklerinde daha önce olduğu gibi toplumumuza hizmet etmeyi şiar edindik. Üniversiteyi topluma yakınlaştırmaya çalıştık. Kültür ve sporun olmazsa olmazlarımızdan olduğunu belirtmek isterim. Spor geçmişte de günümüzde de çok önemli bir yer tutar. Kıtaları fetheden atalarımız yatarak değil, bunu çalışarak, uğraşarak ve sporla başarmışlardır. Sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyorsak spor yapmalıyız. Sporu hayatımıza yerleştirmemiz gerekiyor. Özellikle gençlerin spor yapmaları gerekir. Akıllı telefon dedikleri ancak aklımızı başımızdan alan aletlere kendimizi kaptırmamalıyız. Hayatın içinde olacağız. Bizleri yanlışa sürüklemek isteyenler mutlaka olacak ancak, onlara prim vermeyeceğiz. Hayatta güzel vazifeler yapmak için çalışacağız. Ülkemizi ve milletimizi kalkındırmak için toplumu güzel dizayn etmemiz gerekiyor. Herkes çalışacak ve üretecek. Kendimizi pazarlamak yerine gelişmeyi amaç edinmeliyiz. Çünkü ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Boş oturan, iş yapmayan insan topluma bir yüktür. Samimi olarak çalışmalıyız. İstikametimiz doğru olmalıdır. Yaşadığımız döneme bakarsak önümüzde o kadar çok imkan var ki... Bu kadar imkan içerisinde çalışmıyorsak, başarılı olamıyorsak ağlamaya hakkımız yok. Çalışacağız, paylaşacağız. Kapışmacı ve ilkel toplumlar gelişemez.”

Konuşmaların ardından ödül töreni kapsamında personel ve öğrenci kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu.

Öğrenci Satranç Kategorisinde Sağlık Hizmetleri MYO öğrencisi Ferhat Karakuş, Masa Tenisi dalında Mühendislik Fakültesi öğrencisi Abdurrahman Acar, Voleybol dalında Mühendislik Fakültesi öğrencisi Kadir Aydın, Dart (Bayan) dalında Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Pervin Kazancı, Dart (Erkek) dalında Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Hasan Sadan, okçuluk (Erkek) dalında BESYO öğrencisi Turgay Karadağ, Okçuluk (Bayan) dalında BESYO öğrencisi Kübra Aşçı, Yüzme dalında BESYO öğrencisi Müslüm Yıkılan, Futbol dalında BESYO öğrencisi Mesut Çelik, Oryantiring (erkek) dalında BESYO öğrencisi Ahmet Alptekin, Oryantiring (bayan) dalında Eğitim Fakültesi öğrencisi Kübra Aşıcı ve Bayrak Yarışı dalında ise BESYO öğrencisi Turgay Karadağ ödül almaya hak kazanırken, Personel kategorisinde ise Masa Tenisi dalında Diş Hekimliği Fakültesinden Fatih Demirci, Penaltı dalında Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Şakir Gündoğar, Dart dalında SKS (Sağlık Kültür Spor) Daire Başkanlığından Zeynal Çalım, 3 Sayı Basket Atışı dalında SKS Daire Başkanlığından Uğur Ertunç, Okçuluk dalında SKS Daire Başkanlığından Ali İnan, Yüzme dalında Toplam Kalite Biriminden İbrahim Ferik ve Futbol dalında SKS Daire Başkanlığı ekibi ödül almaya hak kazanan sporcular oldu.

Yarışmacılara kupa ve madalyaları Rektör Gönüllü, tarafından takdim edilirken, etkinlik sonunda hatıra fotoğrafı çekimi yapıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı