Advert Advert

Akdemisyenlere Fikri Sinai Mülkiyet Hakları Farkındalık Semineri

Adıyaman Üniversitesi Proje Üretim Yönetim ve Koordinasyon Merkezine bağlı Teknoloji Transfer Ofisi tarafından İpekyolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programına sunulan ve kabul gören “Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Farkındalık Eğitimi” adlı proje kapsamında eğitim semineri düzenlendi.

Akdemisyenlere Fikri Sinai Mülkiyet Hakları Farkındalık Semineri
Akdemisyenlere Fikri Sinai Mülkiyet Hakları Farkındalık Semineri
Bu içerik 198 kez okundu.

Üniversite Merkez Külliyesi Vehbi Koç Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Ali Aydın ile üniversite akademik çalışanları katıldı.

Proje kapsamında, farklı fakültelerde görev yapan akademisyenlere, uzman eğitimciler nezaretinde 5 gün sürecek detaylı bir eğitim verileceği bildirilirken, ilk günkü eğitimde Marka ve Patent Uzmanları Okan Taner ve Sami Ertuğrul tarafından Patent, Faydalı Model, Marka konularında sunumlar yapıldı.

Seminerin açılış konuşmasını Proje Üretim Yönetim ve Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ali Osman Ayaş yaptı.

Ayaş, Türkiye’de Fikri Sinai Mülkiyet Hakları konusunda Adıyaman Üniversitesinin en etkin üniversitelerden biri olduğuna dikkat çekerek, farkındalık düzeyini arttıracak eğitimlere imza atmayı hedeflediklerini söyledi.

-“BULUNDUĞUMUZ YERE, ÜLKEMİZE VE İNSANLIĞA FAYDALI OLMALIYIZ"

Rektör Gönüllü seminer öncesi yaptığı konuşmada insanların önce bulunduğu yere, sonra ülkesine daha sonra da insanlığa faydalı olmak için emek harcaması gerektiğine vurgu yaptı.

Gönüllü,  şunları kaydetti:

"Yangını söndürmeye yakından başlarız. Öyleyse öncelikle yakın çevremize yani ilimize faydalı olmalıyız. Bizler İnşallah bu tür çalışmalarla daha çok faydalı fikir, faydalı proje ve faydalı model üreteceğiz. Bu tür güzel gayretlerinizi görmek benim için gurur verici bir durum. Bu tür çalışmalar kurumumuz için birer kilometre taşı gibidir. Böyle hedeflenen ve planlanan işlerde, bu şekilde göze çarpan işler olduğu zaman bunlar sizi daha da fazla çalışmaya teşvik ediyor. İnşallah emeklerimiz sonunda güzel işler ortaya çıkacaktır. Üniversite olarak hem sanayicilerimize rol-model olmak hem de akademisyenlerimizi sanayi ve teknoloji merkezli yenilikler ortaya koymak bağlamında motive edeceğini düşündüğümüz Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Farkındalık Eğitimi adlı projenin ilimiz ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” 

Konuşmaların ardından Marka ve Patent Uzmanları Okan Taner ve Sami Ertuğrul tarafından patent, faydalı model, marka konularında üniversitedeki farklı fakültelerde görev yapan akademisyenlere bilgiler verildi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı