Advert
Advert

Kıymaz: “Adaletten Şaşmayın, Fukarayı Koruyun”

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, beraberinde şair-yazar Hasan Emre ile yeni göreve seçilen Besni Belediye Başkanı E.Mehmet Emre’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kıymaz: “Adaletten Şaşmayın, Fukarayı Koruyun”
Kıymaz: “Adaletten Şaşmayın, Fukarayı Koruyun”
Bu içerik 669 kez okundu.

-“CAN DAMARLARI TIKANMIŞ BİR BELEDİYE DEVRALDIK”

Besni Belediye Başkanı Mehmet Emre, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, burada yaptığı konuşmasında, hesapsız harcama ve kadroları şişirilerek canan damarları tıkanmış vaziyette bir belediye devraldıklarını ve geçmiş 5 yılda düzensizlik ve hesapsızlık adına her şeyin söylenebileceği bir belediyecilik yapıldığını kaydetti.

Emre, konuşmasına şöyle devam etti:

“Aşırı ve hantal bir personel yığılması söz konusu, kanunların öngördüğü ölçüde personel azaltma çabası içerisinde olacağız. Komşumuz Gölbaşı ilçesi bizim ilçemizle aynı nüfusa sahip bu ilçe ile kıyaslandığında bu personel savurganlığının net bir şekilde görülecektir, bizim personel sayımız hemen hemen Gölbaşı ilçesinin 2 katı. Burada tüyü bitmemiş yetimlerin gelecek nesillerin hakkı hukuku var, Besni’ye yatırım olarak ayrılan parayı yandaşlarımız yesin diye devlet bize göndermiyor, Besni’nin ihtiyaç duyduğu  yatırımlar için bu paralar gönderiliyor, belediyenin gelir giderini iki yakasını bir araya getirmek bizim önceliğimizdir, önce bir düzen intizam sağlayacağız sonrada öncelikli sorunların çözümü için koşturacağız.”

-“ADALETTEN ŞAŞMAYIN, FUKARAYI KORUYUN”

GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’da hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra Besni ilçesini önemsediğini ifade etti.

32 yıldır gazetecilik yaptığını, bu kentin taşını, toprağını, insanını sevdiğini vurgulayan Kıymaz, “Besni ilçesi çalışkan işadamları aydınlarıyla benim için önemli bir ilçe, tecrübemle sizden şunu istiyorum. Besnilileri kucaklayın, herkes size ulaşsın, telefonunuz herkese açık olsun, ahiret var, ölüm var o nedenle adaleti elden bırakmayın, işe alım söz konusu olursa eşitlik içerisinde fakir fukara çocuklarını tercih edin, doğru olursanız arkanızdan dua ederler, çalarsanızda söverler.” dedi.

Şair-Yazar Hasan Emre’de İstanbul’dan bir Besnili hemşerisinin gönderdiği kalemlik hediyesini takdim etti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milletvekili Toprak’tan Almanya Temasları
Milletvekili Toprak’tan Almanya Temasları
Gölbaşı Caddesi’nde Kaldırım Çalışması
Gölbaşı Caddesi’nde Kaldırım Çalışması