Advert

Rektör Karabulut, Öğrencilerle Sahur Yaptı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, bir kız öğrencinin daveti üzerine, yurda giderek hep birlikte sahur yaptı

Rektör Karabulut, Öğrencilerle Sahur Yaptı
Rektör Karabulut, Öğrencilerle Sahur Yaptı
Bu içerik 215 kez okundu.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, üniversitede okuyan ve yurtta kalan bir kız öğrencinin sosyal medya hesabı üzerinden sahura davet çağrısı üzerine,sahurda Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Somuncubaba Kız Yurdu’na gitti.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, öğrencilerle tek tek tokalaşarak yurdun bahçesinde hep birlikte sahur yaptı.
Rektör Prof. Dr. Karabulut, burada yaptığı konuşmasında, yurtta kaldığı günleri anımsadığını belirtti.

Öğrencilik dönemide Ankara’da Şerife Bacı Yurdunda kaldığını ifade eden Rektör Karabulut, “Tabi sizinki kadar bu kadar konforlu bir yurt değildi. Çok güzel bir ortamınız var.  Beni sahura davet eden kızımız Zehra’ya da ayrıca teşekkür ediyorum. Bana sahurda sizinle birlikte olma fırsatı verdiniz. Hem bir kadın rektör olarak, hem 3 kız annesi olarak, sizin hocanız olmaktan öte bir anneniz olduğumu düşünmenizi istiyorum. Burada bulunmaktan dolayı hem duygulandım, hem de çok mutlu oldum.”dedi.

-"SIKINTINIZ OLDUĞUNDA BANA HER ZAMAN ULAŞABİLİRSİNİZ"

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde 3 ayda 132 etkinlik yapıldığını belirten Rektör Prof. Dr. Karabulut, şöyle devam etti:

“Bir sıkıntınız olduğu zaman her daim, gerek telefonla, gerek sosyal medya aracılığı ile her zaman bana ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimiz için canlı destek birimimizi yakında aktifleştiriyoruz.  Sizlerden çok ders çalışmanızı istiyorum. Sosyal aktivitelere de katılın. Bizler bu görevleri yapacağız, sonra emanet edeceğiz. Onun için güzel eserler bırakmak istiyorum sizlere. Sizlerin projesi olsun istiyorum. Bizler sizlere her zaman destek vereceğiz.”

-"İDEALİNİZ MEMLEKET SEVDASI İLE BAŞLAMALI"

Öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Karabulut, “Her şeyden önce bir idealiniz olacak. Bu ideal memleket sevdası ile başlamalı. Kendi çocuklarım nasılsa sizleri de öyle görüyorum. Bizler her daim yanınızda olacağız. Benim hayatta kariyer basamaklarını çıkarken hep felsefem şu oldu; hiçbir zaman yanımdaki kişiyi rakip görmedim, karşımdaki kişiyi de rakip olarak görmedim. Kendi hedefimi rakip gördüm. Kendinizle yarışın. Bir önceki yılınızla ve şu anla yarışın.” ifadelerini kaydetti.

Kız öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Karabulut’a verdiği destek ve sağladığı imkanlardan dolayı teşekkür etti. Rektör Karabulut, öğrencilerle uzun süre sohbet etti.

Sahurda öğrencilere, Hacivat-Karagöz oyunu ile Aşuk ile Maşuk Oyunu gösterisi de yapıldı.
Mahallenin Ramazan davulcusu da öğrencilerin daveti üzerine okul bahçesine gelerek davul çaldı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber