Advert

Bahçeci: “Bizler Atatürk’ün Açtığı Aydınlık Yolda Daima İleriye Gideceğiz”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıl dönümü dolayısıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi tarafından Fener Alayı düzenlendi. Yürüyüşün ardından açıklamalarda bulunan ADD Besni Şube Başkanı Akif Bahçeci; “Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda daima ileriye doğru gideceğiz.”

Bahçeci: “Bizler Atatürk’ün Açtığı Aydınlık Yolda Daima İleriye Gideceğiz”
Bahçeci: “Bizler Atatürk’ün Açtığı Aydınlık Yolda Daima İleriye Gideceğiz”
Bu içerik 453 kez okundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesince 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Fener Alayı yürüyüş etkinliğine yüzlerce vatandaş katıldı.

Ellerinde bayraklar ve fenerlerle Yenikent Kartal Kavşağı bölgesinden Hükümet konağı önüne kadar gelen vatandaşlar sloganlar atarak yürüdü.
Hükümet konağı önünde son bulan yürüyüşün ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yapıldı. 
ADD Besni Şube Başkanı Akif Bahçeci, dernek adına yaptığı açıklamada, 19 Mayıs’ın mazlum milletlerin uyanışı ve sömürgeciliğin yeryüzünden silineceği tarihi bir olay olduğunu söyledi.
Bahçeci şöyle devam etti:

 “19 Mayıs, insanımızı kulluktan kurtarıp kendi aklını kullanan özgür yurttaşlar katına çıkarma eyleminin başlangıcıdır. Mustafa Kemal’in 19 Mayıs’taki kutsal eylemi olan bu gün; ulusal egemenliğe, ulusal bağımsızlığa, ulusal onura, ulusal ekonomiye, ulusal, laik, bilimsel eğitime dayanan Türkiye Cumhuriyetine giden tüm yolların çıkış noktasıdır. 19 Mayıs mazlum milletlerin uyanışı, sömürgeciliğin yeryüzünden silineceği tarihi bir olaydır. Başlangıçları sonsuzlaştıran, başlangıçları unutulmaz yapan, yücelten, o başlangıçlardan doğan geleceğin aydınlığı, yaratıcılığı, üretkenliği ve sürekliliğidir. 19 Mayıs böyle bir başlangıçtır, böyle bir ilk adımdır.
19 Mayıs’ı, yenilgiyle çıkılan bir savaştan sonra kurutuluş yolunun aranması diye adlandırmak eksiktir. Çünkü kurutuluşa giden yol, özgürlük gibi, bağımsızlık gibi, insan onuru gibi temel değerlerin bileşeninden oluşmaktadır. Unutulmasın ki; Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ona yürekten destek veren Anadolu insanının 19 Mayıs’ta Samsun’da yaktığı 'ya bağımsızlık ya ölüm ateşi' bugünde kafalarımızda ve yüreklerimizde yanıyor. Nitekim Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin bir gün gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisindeki kişilerce ele geçirilmeye çalışıldığının farkındayız. 19 Mayıs’la başlatılan onurlu yürüyüşle, insanımızı kulluktan kurtarıp kendi aklını kullanan özgür yurttaşlar katına çıkarma eylemimiz bugün de sürüyor.”

Türk gençliği ve Atatürkçü ulusal güçleriyle dimdik ayakta olan cumhuriyetin içten ve dıştan gelen bütün saldırılara rağmen varlığını devam ettirecek azim ve kararlılığa sahip olduğunu vurgulayan Bahçeci, “Atatürk’ün çağdaşlığın ve ilericiliğin savunucusu, yarınlarımızın güvencesi gençlerimize armağan ettiği bu bayram gününde kendisine bağlılığımızı ve saygımızı yineliyoruz. 
Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda daima ileriye doğru gideceğiz. Türk gençlerine emanet edilen laik, demokratik, çağdaş cumhuriyet bugün baskı ve dayatmalara karşın genç kuşakların omuzlarında sonsuza değin yükselecektir.” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber