Advert Advert

Başkan Nejdet İrfan Tokur'dan Açıklama

Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur, "4688 sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanarak 15 Mayıs tarihi itibari ile sendikalar üye sayılarına ait mutabakat tutanakları imzalandı"

Başkan Nejdet İrfan Tokur'dan Açıklama
Başkan Nejdet İrfan Tokur'dan Açıklama
Bu içerik 299 kez okundu.

Tokur, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

"4688 sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanarak 15 Mayıs tarihi itibari ile sendikalar üye sayılarına ait mutabakat tutanakları imzalandı. Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalara üye olan memurların onurlu ilkeli ve kararlı direnişleri zalim siyasetçilerin ve yandaş sendikacıların zulümlerine karşı hukuksuzluğun ve adaletsizliğin ayyuka çıktığı sendikacalardan çok liyakatsiz ve ehliyetsizce makamları işgal eden kurum amirlerine karşı verilen kahramanca mücadeleye rağmen memurların genel çoğunluğunun halinden memnun olduğu gözlendi. Özellikle sağlıkta çalışanların hiç bir sorunlarının olmadığı? Döner sermayelerini tıkır tıkır en yüksek oran olan tavandan aldıkları? sabit ödemenin emekli maaşına yansıdığı? ek gösterge artışının herkese eşit oranda yansıdığını? yıpranma payının (fiili hizmet ) eşit ve adil herkese yansıdığını? sözleşmeli kölelik olarak adlandırılan sözleşmelilere 657 sayılı kanunun 4.A maddesine atandığı? % 3,5 maaş artışının yeterli olduğu? 3600 ek göstergenin tüm memurları kapsayacak şekilde çıktı. Çıkacak avutmaları? eyt lilerin istediği zaman emekliliğe ayrılacağı? hizmetlilere memur kadrosu verildi verilecek sözleri?”

Atamalardan ve yönetim anlayışından memnun olduklarını gördüklerini vurgulayarak, “Biz elimizden gelen her şeyi yapmaya dilimizin döndüğünce memurların sesi olmaya ve doğruyu anlatmaya çalıştık maalesef başarılı olamadık. Büyük hayallerlerle önümüze büyük hedefler koyarak kurduğumuz memur sendikacılığında maalesef memurları ikna edemedik mücadele etmeden kölelikten kurtulunamayacağına, hür ve özgür birey olacağına inandıramadık. Umutsuzmuyuz hayır bize inananlarla mücadeleye devam edeceğiz. Çünkü inanmış azınlıkların, inanmayan çoğunluklara galip geleceğini biliyoruz. Unutmayın ki, tarih korkakları değil, kahramanları altın harflerle yazar.”ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı