Eğitim
Giriş Tarihi : 27-05-2019 16:05

Adıyaman'da Eğitim-Bir-Sen, 6 bin 279 Üye İle Yetkili Sendika Oldu

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi, yetkili sendika olarak ipi yeniden göğüsledi.

Adıyaman'da Eğitim-Bir-Sen, 6 bin 279 Üye İle Yetkili Sendika Oldu

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, yaptığı açıklamada, yetki mücadelesinden başarıyla çıktıklarını kaydetti.

2018-2019 eğitim-öğretim sezonunu başı dik bir şekilde tamamladıklarını aktaran Deniz, "Adıyaman’da üyelerimizden aldığımız güçle verdiğimiz mücadelenin neticesinde yeniden bu güveni tazelemiş olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.“dedi.

Deniz, sendikacılıkta tarih yazdıklarını belirterek, açıklamasına şöyle devam etti:

"Eğitim-Bir-Sen, her yıl yetki tazeleyerek Türkiye’de sendikacılığın başkenti olduğunu göstermiştir. Çünkü sendikacılığı slogandan projeye, kavga etmekten çözüm üreten bir anlayışa dönüştürmüştür. Şubemiz, eğitim çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik seminerler, konferanslar, paneller, sanatsal ve sosyal aktiviteler düzenleyerek içi boşaltılmış olan sendikacılığı gerçek yerine taşımıştır. Tüm bunlara karşılık Adıyaman eğitim camiası, Eğitim-Bir-Sen'i görmüş, tanımış, sevmiş ve desteklemiştir. Böylece Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi üye sayısını her yıl olduğu gibi arttırarak 6279 üye sayısına ulaşmış ve Adıyaman’da yetkili sendika olmuştur."


Bundan sonra da eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi vermeye devam ederek, sorunun parçası değil; çözümün paydaşı olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceklerini ifade eden Ali Deniz, sendikal mücadelemizde bizlere güç katan tüm üyelerimize, işyeri temsilcilerimize, ilçe teşkilatlarımıza, kadınlar komisyonumuza, Genç Memur Sen teşkilatımıza ve Şube Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum."dedi.

 

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA