Advert

Gölbaşı İtfaiyesi Modernize Ediliyor

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Gölbaşı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ilçe halkına daha verimli hizmet verebilmek için personel takviyesinin yanı sıra itfaiye araçlarına genel bakım ve onarım yaptırdı.

Gölbaşı İtfaiyesi Modernize Ediliyor
Gölbaşı İtfaiyesi Modernize Ediliyor
Bu içerik 301 kez okundu.

Gölbaşı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yenileme çalışmaları kapsamında itfaiye araçlarına genel bakım ve onarımının yanında ilk defa köpükle yangına müdahale için hava basınçlı köpük sistemini  de aktifleştirdi. 

Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, itfaiyecilik mesleğinin dünyada en önemli mesleklerin başında geldiğini belirterek, ”Yangın ve afetlerde vatandaşın canını ve malını kurtarmak için kendi canlarını tehlikeye atan itfaiyeciler çok kutsal ve ulvi bir görevi yenine getiriyorlar. İtfaiye ekip ve ekipmanlarımızın modernizasyonu hem itfaiye amirliğimizin çalışmalarını kolaylaştırmak hem de halkımıza daha iyi ve güvenilir bir hizmet sunmak açısından çok önemlidir. Bu yüzden hizmet kalitemizi artırma yolunda ekip ve ekipmanlarımızı yenilemeye devam ediyoruz."

İtfaiye araçlarının kaporta boyaları, her mevsime uygun tüm bakım ve onarımları elden geçirildiğini vurgulayan Yıldırım, "İtfaiye araçlarına genel bakım ve onarımının yanında, ilk defa, köpükle yangına müdahale için hava basınçlı köpük sistemini de aktifleştirdik. Ayrıca kurumlardan gelen istekler karşısında sürekli yangın söndürme ve kurtarma seminerleri ve tatbikatları yapıyoruz.”ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber