Advert
Advert

TOGEM-DER, Samsat'ta Bin 500 Çocuğu Sevindirdi

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde merkezi İstanbul'da bulunan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) tarafından bin 500 çocuğa bayramlık dağıtıldı.

TOGEM-DER, Samsat'ta Bin 500 Çocuğu Sevindirdi
TOGEM-DER, Samsat'ta Bin 500 Çocuğu Sevindirdi
Bu içerik 384 kez okundu.

İlçede 2 Mart 2017'de, meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde evler hasar gören veya yıkılan vatandaşlar konteynerlerde yaşayan bin 500 çocuğa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından merkezi İstanbul'da kurulan TOGEM-DER tarafından bayramlık hediye edildi.

Programa TOGEM-DER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nevin Gacal ve Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat katıldı.

TOGEM-DER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nevin Gacal, dağıtım programında yaptığı konuşmada, “TOGEM-DER olarak İstanbul'dan Samsat'a gönül köprüsü kurduk. İlçede bulunan çocukları sevindirmek adına bin 500 öğrenciye Ramazan bayramı öncesi bayramlıklarını dağıttık. Ramazan bitmeden bayram bitmeden gelelim çocuklarımızı sevindirelim aileleri ziyaret edelim dedik. Çocuklarımıza bayramlık giysi getirdik, bin 500 çocuğumuzu sevindiriyoruz. Samsat ile artık gönül köprüsü kurduk. Bundan sonraki süreçte ise Samsat halkını yalnız bırakmayarak sürekli yanlarında olacağız. TOGEM-DER olarak 3 gündür buradaki insanlarımızla birlikteyiz ve ilçe halkının sıkıntılarına dertlerine ortak olduk. Hayırseverlerimizin desteğiyle getirdiklerimizi çocuklarımıza bayramlık olarak dağıttık. Çocuklarımızın gözünden o mutluluğu görebiliyorum. İnşallah kardeş olarak ilan ettiğimiz Samsat'ımızı bundan sonra yalnız bırakmayarak Halil başkanımızla birlikte elimizden geleni yapacağız."dedi.
 

Açıklamanın ardından öğrencilere bayramlıkları verildi, daha sonra hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu