Advert

Suriyeli Kuaför'den, Şehit Yakınları Ve Gazilere Ömür Boyu Ücretsiz Tıraş Hizmeti

Suriye'den Adıyaman'a 10 yıl önce gelen erkek kuaförü, ömür boyu şehit yakınları ve gazilere ücretsiz tıraş imkanı sunuyor.

Suriyeli Kuaför'den, Şehit Yakınları Ve Gazilere Ömür Boyu Ücretsiz Tıraş Hizmeti
Suriyeli Kuaför'den, Şehit Yakınları Ve Gazilere Ömür Boyu Ücretsiz Tıraş Hizmeti
Bu içerik 283 kez okundu.

Bir çocuk babası Beşşar Ali, Suriye'de yaşanan iç savaş öncesi yerleştiği Adıyaman'da önce bayan kuaförlüğü daha sonra ise erkek kuaförlüğü yapmaya başladı.

Ülkesinde başlayan iç savaş nedeniyle çok sayıda vatandaşına Türkiye’nin kucak açması ve Türk askerinin Suriye’de görev yaparken şehit olması üzerine ömür boyu şehit yakınları ve gazileri ücretsiz tıraş etme kararı aldı.

Suriyeli Beşşar Ali, yaptığı açıklamada, 10 yıl önce geldiği Adıyaman’da herkesin kendisini 'Can' ismiyle bildiğini söyledi.

Adıyaman halkını çok sevdiğini belirten Ali, "Adıyaman halkını sevdim Adıyaman insanlarını sevdim. Burada kalmayı tercih ettim. 3 ay burada kaldım sonra gittim pasaportumu yeniledim o şekilde burada kaldım. Savaştan önce geldim. Ben Suriye'den ilk geldiğim zaman benim asıl mesleğim olan bayan kuaförlüğü yaptım, tutulamadı yapamadım. Erkek kuaförlüğüne geçtim. Çok şükür bu mesleği seviyorum 8 yıldır bu mesleği yapıyorum." dedi.
-"VERGİ ÖDÜYORUM VERGİ LEVHAM VAR"

Türk işletmeleri gibi vergi sistemine tabi olduğunu aktaran Ali, "Ben buranın ekmeğini yiyorsam ben buranın vatandaşı olarak kendimi görüyorum Suriye vatandaşı olarak kendimi görmüyorum. Bunu yapma tercihim Türkiye'yi sevdiğim için Türkiye halkını sevdiğim için müslüman bir ülke olduğu için bende müslüman olduğum için Allah'a şükürler olsun bunu yapmayı tercih ettim. Zaten müşterilerimin hepsi uzman çavuş, polis, özel hareket komutanlarımız sağolsun hepsi buraya geliyor o yüzden bunu yazdım. Ben Suriye halkı olarak kendimi görmüyorum. Suriyeliler buraya gelmiş her gün bir olay çıkarıyor. Ben kendimi onlardan görmüyorum açıkçası bir yanlıştır buranın ekmeğini yiyorsan buranın yaşamına göre davranacaksın. Burada Allah'a binlerce şükür dükkanım var, vergi ödüyorum vergi levham var. Türk dükkanları nasıl çalışıyorsa bende aynı sistemde dükkanımı çalıştırıyorum." şeklinde konuştu.
-"ŞEHİTLER VE TÜM GAZİ AİLELERİMİZ NE ZAMAN İSTİYORSA GELEBİLİRLER"

Dükkanı işlettiği sürece yazının kalacağını şehit yakınları ve gazilerin tıraşları ücretsiz olacağını aktaran Ali, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şuana kadar herkes güzel tepki verdi tebrik etti. Böyle bir şey düşündüğüm için ben bunu yazdığım için mutluyum pişman olamayacağım ayrıca bu yazı geçici değil sürekli kalacak bir yazı yaşadığım sürece bu dükkan kaldığı sürece Allah'a şükür bu yazı sürekli geçerlidir. Tüm şehitler ve tüm gazi ailelerimiz ne zaman istiyorsa gelebilirler tranşlarımız ücretsizdir."

Müşterilerden Mustafa Demir ise Ali’yi 7-8 yıldan bu yana tanıdığını belirtti.

Herkesin Ali’yi takdir ettiğini ifade eden Demir, "Veri levhasıyla olsun yapmış olduğu çalışmalarla ilgili gerçekten göz dolduruyor. Ben birçok defa şahit oldum sıra beklerken burada 50 yaş üstü amcalarımız geldiği zaman onlardan genellikle ücret almıyor. Mehmetçik kardeşlerimiz geliyor herkese güler yüzle davranıyor. Çok güzel bir çalışma yapıyor Adıyaman'da özellikle şehit ve gazi ailelerimizin büyüklerimize yapmış olduğu bu katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum."

 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiçek: Yaş İlerledikçe Meme Kanseri Riski Artıyor
Çiçek: Yaş İlerledikçe Meme Kanseri Riski Artıyor
Şarampole Devrilen Hafif Ticari Aracın Sürücüsü Yaralandı
Şarampole Devrilen Hafif Ticari Aracın Sürücüsü Yaralandı