Advert

Deniz: "Sivas – Madımak Katliamı'nı Unutturmayacağız"

SES Adıyaman Şube Yürütme Kurulu Adına Şube Eşbaşkanı Hasan Deniz, yaptığı yazılı açıklamasında, "Aradan 26 yıl gibi çeyrek bir asır geçmesine rağmen Madımak Oteli’ne düşen ateş yüreklerimizi dağlamaya devam ediyor."

Deniz:
Deniz:
Bu içerik 195 kez okundu.

Deniz, Sivas Katliamı’ndan sonra 19 Aralık, Gazi, Roboski, Reyhanlı, Suruç olmak üzere pek çok katliam milyonların eseri Gezi Direnişi’nde gençlerin sokak ortasında katledildiğini ifade etti.

Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamı 10 Ekim Ankara Gar Katliamını anımsatan Deniz, "Yüreğimize kapkara 103 bıçak daha saplanmıştır. Katliam, baskı, asimilasyon politikalarına karşı eşitlik, özgürlük, laiklik ve adalet için Sivas’ı unutmadık, unutturmayacağız!Ne yazık ki, sömürü, haksızlık ve hukuksuzluk üzerine kurulu yönetimlerini baskı ve zora dayanarak ayakta tutmaya çalışanlar hala katliamlara zemin sunan kutuplaştırıcı ve ötekileştirici siyasetten medet ummaya devam ediyorlar.Bu karanlığa teslim olmayacağız. Katliamlara, ölümlere alışmayacağız, unutmayacağız, unutturmayacağız."dedi.

Deniz, "Kutuplaştırma siyasetine karşı ısrarla ve inatla, bedeli ne olursa olsun, farklılıklarımızla birlikte özgür, eşit, laik, demokratik bir cumhuriyet’te barış içinde bir arada yaşamayı esas alacağız. Demokrasi, barış, kardeşlik ve güzel bir gelecek için mücadeleyi duraksamadan sürdürecek, yaşadığımız katliamların hesabını barışın, kardeşliğin, emeğin ülkesini kurarak soracağız. KESK olarak, yirmi altıncı yıl dönümü vesilesiyle, Sivas Katliamı nezdinde yaşadığımız tüm katliamları bir kez daha lanetliyor, yaşamını yitiren insanlarımızı saygıyla anıyoruz."ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber