Besni
Giriş Tarihi : 04-07-2019 19:05

Besni’de Devlet Hastanesi’ndeki Tatbikat Gerçeği Aratmadı

Adıyaman'ın Besni ilçesinde yapılan (HAP) tatbikatındaki görüntüler, gerçeği aratmadı.

Besni’de Devlet Hastanesi’ndeki Tatbikat Gerçeği Aratmadı

Sivil Savunma Amiri Vakkas Öztürk, yaptığı açıklamada, Besni Devlet Hastanesi’nde yapılan tatbikatta, Hastane Afet (HAP) planı çerçevesinde Besni Devlet Hastanesi olarak, Afet Acil Durum Saha Tatbikatı senaryosunu uygulamalı olarak gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Tatbikatın içeriğini anlatan Öztürk, şunları ifade etti:

"Besni’ye bağlı Yeşil Vadi köyünde arazi anlaşmazlığı yüzünden iki aile arasında çıkan silahlı, taşlı, sopalı ve darp eylemlerinin olduğu,ancak ilk etapta kontrolü mümkün olmayan büyük bir kavga olmaktadır. Olay güvenlik güçlerine haber verilmesiyle kısa sürede kolluk kuvvetleri olarak çok sayıda jandarma bölgeye intikal edip, karşıt gruplar arasındaki kavgayı kontrol altına alınmıştır. Yaralılar ambulanslarla, ölüler ise cenaze aracıyla Besni Devlet Hastanesine getirilmekte olduğunu belirterek. Hastanemizde yılda bir defa rutin olarak yapılan Afet Acil Durum Saha tatbikatını yapmış bulunmaktayız. Tatbikata katılan tüm personelimize teşekkür ederim."

Besni Devlet Hastanesi Başhekim Vekili  Uzm. Dr. Halil İnanç, personellerinin sürekli olarak olası durumlara karşı hazır olması için tatbikat yaptıklarını ifade etti.

Tatbikata, Başhekim Vekili Uzm. Dr. Halil İnaç, Sivil Savunma Amiri Vakkas Öztürk, Ulusal Kurtarma Ekibi (UMKE), 112 Acil Servis görevlileri, jandarma, polis ve hastane personeli katıldı.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA