Advert
Besni
Giriş Tarihi : 10-07-2019 16:00

Başkan Emre'ye "Besni İçin Çal" Ekibinden Ziyaret

Son günlerde özellikle yerel ve sosyal medyada geniş yankı bulan ''Besni İçin Çal'' projesi ekibi, Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre'yi makamında ziyaret ederek, destek istedi.

Başkan Emre'ye

Yönetmen Halil Dalak; ziyarette proje hakkında bilgi verdi.

Besni'de kaldığı süre içerisinde ekip arkadaşları başta olmak üzere ilgi gösteren herkese teşekkür eden Dalak; müziğin toplumları kaynaştıran önemli bir kültür olduğunu belirtti. 

Proje içeriği hakkında da bilgi veren Dalak,"Yaklaşık 10 dakikalık süre içerisinde Besni'nin birçok yerinden görüntüler ile birbirinden değerli sanatçılar ile süslenen projede, girişte değerli şairimiz Hasan Emre'nin şiiri ve Besni Müziği'nin duayeni Mustafa Yasav anısına ''Belalım'' adlı eserden sonra Adıyaman yöresine ait iki anonim eser ile devam edecek. Bu eserler, Bir Mektup Yazdırdım Urfalı Kızına ve Gölbaşına Vardım Gölleri Çoktur isimli eserler olacak."dedi.

Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre ise böylesine önemli bir organizasyonda üzerlerine düşeni kendilerine yakışır bir şekilde yerine getireceklerinden kimsenin şüphesinin olmamasını söyleyerek, bu çalışmayı tüm Besnililer gibi kendisinin de merakla beklediğini ifade etti.

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA