Adıyaman
Giriş Tarihi : 13-07-2019 14:20

Vali Pekmez'in "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü" Mesajı

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, mesajında, devlet-millet el ele yazılan 15 Temmuz Destanı’nın 3. sene-i devriyesinin hüznü, heyecanı, coşkusu, onur ve gururuyla milletçe hep birlikte yaşadıklarını kaydetti.

Vali Pekmez'in

Tarihin en karanlık hadiselerinden biri olduğunu vurgulayan Vali Pekmez, Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz işgal girişiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliğinin sevk ve idaresinde, hükümetin kararlı duruşu, tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletin demokrasiye ve hukuka sahip çıkışı, vatanperver asker ve güvenlik güçlerinin de şanlı direnişi sayesinde bertaraf edildiğini vurguladı.

Vali Pekmez, mesajına şöyle devam etti:

"Bu şanlı direniş günü, emperyalist güçlerin yıllardır içimize sızdırdıkları hain ve sinsi şebekelerle Anadolu toprakları üzerinde oynadığı oyunlara karşı aziz milletimizin birlik ve beraberlik şuuru içerisinde güç ve iman tazelediği, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. Şanlı tarihimizin sayfalarına yeni bir kahramanlık destanı daha yazdıran, kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden bu Aziz Millet, sabahında aydınlığı gördüğümüz o karanlık gecenin ardından günlerce ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan ve bayrak sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. 15 Temmuz 2016, bir milletin asıl gücünün tankı,topu, tüfeği değil, imanlı ve inançlı evlatları olduğunun bir kez daha tescillendiği, darbecilere halkın darbe yaptığı, bundan böyle hiçbir gücün, milletin ve iradesinin rehin veya teslim alınamayacağının hukuk dışı yol ve yöntemlerle iktidar değişikliği yapamayacağının veya iktidar olamayacağının dosta ve düşmana öğretildiği gündür. 15 Temmuz gecesi, milli ve manevi dinamiklere yaslanarak tek vücut olan kahraman bir milletin dahili ve harici bedhahlara geçit vermediği, şanlı tarihimize yeni bir izzet ve onur sayfasının eklendiği gündür.Allah bir daha 15 Temmuz gibi bir badireyi bu aziz millete yaşatmasın. Bundan sonra bize düşen görev birbirimizi daha çok severek kenetlenmek, birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışarak ülkemizi güçlendirmek ve muasır medeniyetler seviyesine taşımaktır."

15 Temmuz’da sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz milletin her bir ferdine şükranlarımı sunduğunun altını çizen Vali ekmez, "Bu ihanet girişimi karşısında 15 Temmuz gecesinden itibaren darbeye karşı durup 27 gece sabahlara kadar Hükümet Meydanında demokrasi nöbeti tutan yediden yetmişe tüm Adıyamanlı hemşerilerime gönülden teşekkür ediyorum. Bir hilal uğruna o gece canlarını feda eden aziz vatan şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle yad ediyor, gazilerimize de Allah'tan sağlık, afiyet ve uzun bir ömür niyaz diliyorum."ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA