Advert
Advert

Milletvekili Fırat'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Milletvekili Fırat'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Milletvekili Fırat'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Bu içerik 234 kez okundu.

Milletvekili Fırat mesajında; 15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti tarihine ve demokrasiye darbeciler tarafından kara bir leke sürüldüğünü kaydetti.

15 Temmuz, milleti yok sayan küresel vesayet odaklarının taşeronları eliyle işgal girişiminde bulunanlara, milletin tanklarının namlusunu yine millete çevirenlere, hadlerini bildirmek bakımından tarihin en önemli gecelerinden olduğunu vurgulayan Fırat, şunları ifade etti:

"FETÖ, Milletimizden gasp ettikleri gücü ve paraları, milletimiz aleyhine kullanarak, beyinlerini yıkadıkları üniformalı teröristleri, kurşun atan ve bomba yağdıran birer makineye dönüştürdüler. FETÖ tankları, silahları ve uşakları, imanlarıyla durduran bir halk olduğunu düşünmemişti. O gece hain terör örgütü FETÖ, genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden, masum insanları, korkakça, kalleşçe katlettiler. Milletin iradesini temsil eden TBMM’ne, gözlerini kırpmadan saldırdılar. Aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi asla ve asla unutmayacağız, unutturmayacağız.Türkiye açık bir şekilde iç savaşın eşiğine getirilecek ve batı idarecilerin iki dudağının arasına hapsedilecekti. Tüm bu kanlı planları Cumhurbaşkanımız ve millet bozdu. Halk ilk defa darbeye karşı ”Yeter! Millete rağmen darbe olmaz!” diyerek, rızası alınmadan yapılmak istenilen iktidar gaspçılığına, canı pahasına hayır, dedi. İmanlı bir milleti kimsenin esir edemeyeceğini, ölümü ölümle korkutarak gösterdi. Anadolu’nun masum insanlarına reva görülen terör, darbe, zulüm, kan ve gözyaşına rağmen 15 Temmuz, milletin zaferidir. Aziz milletimiz, tarihi bir duruş sergileyerek, kardeşliğimize sahip çıktı.O gece, kâbus dolu dehşet bir geceydi. Allah bir daha milletimize böyle geceler, böyle hainlikler göstermesin." 

Milletvekili Fırat, "Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Meydanlara İnin' çağrısı üzerine, ülkesi için, vatanı için, geleceği için, hainlerin kurşunlarına göğüs gererek, kendine yakışır bir mücadele vermiştir. Bu fedakarlık asla unutulmayacaktır. Aziz milletimiz, bu topraklara bedeller ödeyerek hakim oldu. Bu müstesna topraklar, hangi bedel karşılığında olursa olsun, İnşallah ilelebet bizim kalacaktır. O gece, bu milletin vekili olmaktan ve milleti TBMM’de temsil etmekten ve onların hizmetkarı olmaktan gurur duydum, onur duydum. Milletimizin bu kararlılığı asla son bulmayacak ve Türkiye, 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyecektir. Duran kaybediyor, durmak yok yola devam. Acımız ne kadar büyük, hüznümüz ne kadar çok olursa olsun, çıktığımız bu kutlu yürüyüşü, asla durdurmayacağız. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize de darbe girişimi karşısında gösterdikleri kahramanlıktan dolayı şükranlarımı sunuyor, acil şifalar diliyorum. Ayrıca, vatanına, bayrağına, devletine sahip çıkan tüm milletimize selam ve saygılar sunuyorum.Yüce Rabbimiz, milletimizi ve ülkemizi her türlü kötülükten muhafaza eylesin, inşallah." dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Kılınç, Sıratut Mahallesi Sakinleriyle Bir Araya Geldi
Başkan Kılınç, Sıratut Mahallesi Sakinleriyle Bir Araya Geldi
Başkan Kılınç: El Birliğiyle Bayrağı Zirveye Dikeceğiz
Başkan Kılınç: El Birliğiyle Bayrağı Zirveye Dikeceğiz