Advert

Muhtarlar Dernek Başkanı İlik: "Gençliğe Ve Gençlerimize Sahip Çıkalım"

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Haci Mustafa İlik, son yıllarda artan uyuşturucu kullanımı ile ilgili mahalle muhtarları olarak başta aileler olarak herkese görev düştüğünü belirterek. "Sağlıklı bir geleceğe sahip olması için her koldan çocuk ve gençlerimizi tehlikeye sürükleyebilecek bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek önemli bir vazifemiz, vatani görevimizdir"

Muhtarlar Dernek Başkanı İlik:
Muhtarlar Dernek Başkanı İlik:
Bu içerik 222 kez okundu.

İlik,"Gençliğe ve gençlerimize sahip çıkalım. Her dönem, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından gerekli tedbirlerin alındığı halde uyuşturucu kullanımında bir önceki yıllara nazaran, gerek kullanıcı, gerekse satıcı, gerekse üreteci açısından artış gözlemlenmektedir. Bu durum da şunu göstermektedir. Uyuşturucu ile hep birlikte mücadele etmemiz gerekmektedir."

-"HER MAHALLEYE KAMERA SİSİTEMİ OLMALI"

Başta aileler olarak önlem alınması gerektiğini vurgulayan İlik, şunları kaydetti:

"Özelikle mahallelerde bu konuyla ilgili aileler çok ciddi tedirginlik yaşamaktalar. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın uyuşturucu ve madde bağımlılığından korunması için mahallelerde ailelere ve gençlere yönelik sık sık toplantılar yapılmalı. Emniyet güçlerimizin denetimlerinin yanı sıra eğitimcilerin konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının muhtarların el birliği ile çalışmalar yapmalı. Ve en önemlisi her mahalleye kamera sistemleri konulmalı ve muhtarlıklardan destek alınmalıdır."

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Kanserle Mücadelede Elimizde Neler Var', Konulu Konferans
'Kanserle Mücadelede Elimizde Neler Var', Konulu Konferans
Vali Erin, Suriye’de Yürütülen Çalışmaları Değerlendirdi
Vali Erin, Suriye’de Yürütülen Çalışmaları Değerlendirdi