MHP İl Başkanı Özgün; "Türkiye'nin Yeni Bir Partiye İhtiyacı Yok" - Videolu Haber

MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, Türkiye’de yeni kurulması düşünülen Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan önderliğinde bir siyasi partinin gündemde olduğunu belirterek, "Türkiye'nin şuan ki siyasi atmosferde yeni bir partiye ihtiyacı yok zaten yeterince parti sayısı var."

MHP İl Başkanı Özgün;
MHP İl Başkanı Özgün;
Bu içerik 413 kez okundu.

Hüseyin Özgün, Perre Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, "Türkiye’de biz (yeni kurulacak parti) bunların muvaffak olacağına inanmıyoruz."dedi.

Özgün, şöyle devam etti:

"Zaten bunlarında kimler tarafından nasıl ne için parti kurdukları da belli değil sanki dış güçler tarafından öne sürülüyor gibi program var, bunların esas amacı iktidar partisi yani AK Partiye zarar verme daha doğrusu cumhurbaşkanına zarar verme düşüncesindeler. Türkiye’de her ne kadar da yeni partiler kurulmuşsa da çok muvaffak olan parti gözükmemektedir, bunların da sonunun hüsran olacağına inanıyoruz çünkü tabanları yoktur ve sırf  AK Partiye zarar vermek için kurulmuş bir parti aziz Türk milletinin bunları benimsemeyeceğine inanıyoruz."

-"TÜRKİYE’NİN BÖLÜNMESİNE SEBEP OLANLARIN KARŞISINDA ÜLKÜCÜ CAMİA DİMDİK DURMAKTADIR”

Özgün, Türkiye'de  yeni olaylara gebe bir gündemin var olduğuna işaret ederek, "Malumunuz 15 Temmuz'da hain FETÖ darbe girişiminin 3. yılı kutlandı ve milliyetçi harekat partisi olarak tüm darbelere karşı olduğumuz gibi hain FETÖ darbesine de karşıyız. Zaten 15 Temmuz 2016 da yapılan hain FETÖ darbesine ilk karşı çıkan Milliyetçi Harekat Partisi ve onun Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli'dir. Aynı gece Milliyetçi Harekat Partisi genel merkezine giderek başbakanı arayıp darbeye karşı olduklarını ve mevcut hükümeti ve devletimizin yanında olduklarını bildirmiştir. Türkiye'nin her yerinde Milliyetçi Harekat Partisi teşkilatları buna Adıyaman teşkilatımız da dahil FETÖ kalkışmasına karşı çıktık  parti olarak Türkiye'nin bölünmesine parçalanmasına sebep olanların karşısında ülkücü camia dimdik durmaktadır ve durmaya da devam edecektir." diye konuştu.

-"S-400’LERİN ALINMASINA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEKTİR"

Türkiye Cumhuriyeti bağımsız bir ülke olduğunu vurgulayan Özgün, S-400’lerin alınmasına  parti olarak desteklerinin devam edeceğini kaydetti.

Alınmasının da çok uygun olduğunu ve buna da kimsenin engel olamayacağını ifade eden Özgün, "Malumunuz Amerika bu işe karşı çıkmak da ABD Devlet Başkanı Sayın Donald Trump bunda muvaffak olamaz hiç kimse aldığımız, devletimizin, hükümetimizin aldığı karara karşı çıkamaz ve inanıyoruz S-400’ler gelecek ve Türkiye’de savunma olarak, savunma gücü olarak kullanılacaktır.  Biz savunma olarak  kendimize, ülkemize yan bakanların karşısına dimdik çıkacağız ve terör konusunda da Milliyetçi Harekat Partisi olarak mevcut hükümetin iktidarın karşısındayız ve destekliyoruz." dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Maskeli Beşlerin Hırsızlığı Güvenlik Kamerasında - Videolu Haber
Maskeli Beşlerin Hırsızlığı Güvenlik Kamerasında - Videolu Haber
Adıyaman'da İki Otomobil Çarpıştı:1 Yaralı
Adıyaman'da İki Otomobil Çarpıştı:1 Yaralı