Advert

Salih Fırat ve Şevket Gürsoy’dan Adıyaman Üniversitesine Ziyaret

AK Parti 24., 25., ve 26. dönem Adıyaman Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Salih Fırat, Ak Parti 22. ve 23. dönem Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy ve beraberindeki heyet , Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’u ziyaret etti.

Salih Fırat ve Şevket Gürsoy’dan Adıyaman Üniversitesine Ziyaret
Salih Fırat ve Şevket Gürsoy’dan Adıyaman Üniversitesine Ziyaret
Bu içerik 345 kez okundu.

Gerçekleştirilen makam ziyaretine Adıyaman Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik, Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşaviri Av. Abdulkadir Bektaş, Adıyaman Üniversitesi Genel Sekreter Esin Karayılan, Rektör Danışmanlarından Doç. Dr. Sayad Kocahan ve Doç. Dr. Cumhur Kırılmış da katıldı.

Turgut’a yeni görevinde başarılar dileyen Fırat ve Gürsoy, Adıyaman Üniversitesinin Prof. Dr. Mehmet Turgut ile birlikte yeni bir ivme kazandığını söylediler.

Turgut ile birlikte, Adıyaman Üniversitesinin Türkiye’mizin en önemli bilim merkezlerinden birisi olacağına inandığını belirten Fırat, “Hocamız Tıp Fakültemizde yıllardır görev yapıyor. Adıyaman insanının gönlünde yer edinmiş kıymetli bir hekim… Halkımızla sürekli iç içe olması da üniversitemizin halkımızla daha kolay bütünleşmesinde bir kolaylık sağlayacaktır. İçimizden birisinin üniversitemize hizmet edecek olması da bizleri ayrıca memnun etmiştir. İnanıyorum ki, Adıyaman Üniversitesi  çok kısa bir sürede üreteceği projelerle hem ilimize ve hem de ülkemize önemli katma değerler sunacaktır.” dedi.

Gürsoy ise, Rektör Turgut ile birlikte üniversitenin bilim ve teknoloji üreten bir merkez haline geleceğine inandıklarını belirterek, “Son yıllarda her alanda olduğu gibi eğitim-öğretim alanında da devletimiz ülkemizin her tarafına ciddi yatırımlar yapmakta. Gelinen noktada Adıyaman Üniversitesi de ilimiz için çok önemli bir değer. Binlerce öğrenciye hizmet veren üniversitemiz, atanmış olduğu her görevi layıkıyla yapan kıymetli hocamız, bu görevinden üstesinden gelecektir. Adıyaman insanı her şeyin en iyisine, en güzeline layık… Adıyaman Üniversitesi de kıymetli hocamız ile birlikte Adıyaman’ın güzel insanlarına çok daha iyi hizmetler sunacaktır.  Biz de siyasetçiler olarak üniversitemizin ihtiyaçlarını karşılama noktasında bugüne kadar verdiğimiz desteği bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Rektör Turgut, ziyaret ve temennilerinden dolayı misafirlerine teşekkür etti.

Turgut, “Sayın vekillerimizi bugün üniversitemizde ağırlamaktan ötürü çok mutluyuz. Yıllarca bu topraklara hizmet eden kıymetli vekillerimizin tecrübeleri elbette bizlere yol gösterici olacaktır. Adıyaman’ımız birinci önceliğimizdir. Bu ile, bu ilin insanına en iyisini sunabilme adına gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Adıyaman Üniversitesi bilimsel, kültürel ve sosyal altyapısıyla bölgemizin ve Türkiye’mizin en önemli üniversitelerinden olacaktır. Halkımızın tıp fakültemizden, diş hekimliği fakültemizden daha iyi hizmetler alabilmesi ve dışarıya olan sevk oranının düşmesi için çabalayacağız.  Üniversitemiz yeni dönemde halkıyla iç içe, kamu-sanayi- üniversite işbirliğini en üst seviyede tutarak kaynakların etkin ve rasyonel kullanımı sayesinde hem bölgesel ve hem de ulusal anlamda ekonomik parametreleri harekete geçiren bir bilim yuvası haline gelecektir. Güzel temennilerinden ötürü Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Salih Fırat ve Ak Parti 23. Dönem Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy’a teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Köylerine Kavşak İsteyen Köylüler Yol Kapattı
Köylerine Kavşak İsteyen Köylüler Yol Kapattı
Vefat Eden Engelli Vatandaşlar İçin Mevlit Okutuldu - Videolu Haber
Vefat Eden Engelli Vatandaşlar İçin Mevlit Okutuldu - Videolu Haber