Advert

GAÜN Rektörü Gür’den ADYÜ Rektörü Turgut’a Ziyaret

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin ile birlikte Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’u makamında ziyaret etti.

GAÜN Rektörü Gür’den ADYÜ Rektörü Turgut’a Ziyaret
GAÜN Rektörü Gür’den ADYÜ Rektörü Turgut’a Ziyaret
Bu içerik 356 kez okundu.

Karşılıklı görüş alışverişlerinin yapıldığı ziyarette, Rektör Turgut’a yeni görevinde başarılar dileyerek hayırlı olsun dileklerinde bulunan Gür ve Zengin, ülke kamuoyunda kabul görmüş bir bilim insanının Adıyaman Üniversitesinin başına geçmesinin sevindirici olduğunu söylediler.

Gür, "Prof. Dr. Mehmet Turgut’un bilgi, birikim ve hoşgörüsüyle Adıyaman Üniversitesini ilimin, bilimin ve gelişimin sembolü haline getireceğinden hiç şüphemiz yok. Hocamıza ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.

Turgut ise, Gür ve Zengin’e ziyaretleri ve güzel temennilerinden dolayı teşekkür ederek, ülke genelinde hem eğitim-öğretim, hem de sosyal anlamda söz sahibi olan bir üniversite inşa etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Turgut, "Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin’e ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyor, kendilerine oldukça meşakkatli olan görevlerinde başarılar diliyorum. Güzel düşünce ve dilekleri bizleri mutlu etmiştir. Gaziantep Üniversitesi bölgemizin ve ülkemizin en köklü üniversitelerinden biri. Bölge üniversiteleriyle işbirliğini özellikle önemsiyorum. Bölgemiz adına, ülkemiz adına üreteceğimiz, çalışacağımız çok şey var. Sayın rektörümüze ve kıymetli başhekimimize nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." diye konuştu.

Ziyaret sonrasında Adıyaman Üniversitesi onur defterini imzalayan Gür ve beraberindeki heyet üniversiteden ayrıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Kanserle Mücadelede Elimizde Neler Var', Konulu Konferans
'Kanserle Mücadelede Elimizde Neler Var', Konulu Konferans
Vali Erin, Suriye’de Yürütülen Çalışmaları Değerlendirdi
Vali Erin, Suriye’de Yürütülen Çalışmaları Değerlendirdi