Advert
Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 09-08-2019 17:35

Genç İş Adamları, Kur'an Kursu Öğrencilerine Oyuncak Hediye Etti - Videolu Haber

Adıyaman' da Genç MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Yaz Kur'an kursunda eğitim gören öğrencilere, oyuncak hediye etti.

Genç İş Adamları, Kur'an Kursu Öğrencilerine Oyuncak Hediye Etti - Videolu Haber

Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen Musalla Mahallesinde Musalla Camiinde yaz boyunca süren "Bu Yaz Camideyiz" programı sona erdi.

Etkinliğe, AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman il Müftüsü Mehmet Taşçı, Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, Genç MÜSİAD Başkanı Mehmet Torunoğlu ve öğrenciler katıldı.

Milletvekili Fatih Toprak, Kur'an kursuna devam eden öğrencilerine oyuncak ve satranç dağıttıklarını belirterek,"Bugün kuran kursuna devam eden öğrencilerimize oyuncaklar, satrançlar dağıttık. Onları mutlu etmek adına güzel bir hediyelerimizi müftü hocamızla beraber, öğrencilerimize hediyelerini  verdik. Tabi Adıyaman’ımız da bugün  30 bin çocuğumuz şuanda kuran kursunda  eğitimlerini alıyorlar, ben hepsini tebrik ediyorum, ailelerini tebrik ediyorum bu anlamda gerçekten çok güzel  eğitim veren hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Kurban bayramında tüm Adıyamanlı hemşerilerimizin kurban bayramlarını tebrik ediyorum. Kurban bayramının ilk günü çocuklarıyla beraber  güzel bir şekilde farzı yerine getirmelerini temenni ediyorum ve herkesin kurban bayramını tebrik ediyorum."şeklinde ifade etti.

-"30 BİNİ AŞKIN  ÖĞRENCİ KUR'AN KURSUNDA EĞİTİM ALIYOR"

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı ise yaklaşık olarak  2 aydır devam eden Yaz Kur'an kurslarının finalini Musalla Camii olarak yaptıklarını kaydetti.

Bu yıl Adıyaman il merkezinde yaklaşık 14 bin civarında olmak üzere tüm ilçelerle beraber 30 bine aşkın bir öğrenci grubu olduğunun altını çizen Taşçı, şunları ifade etti:

"Kız çocuklarımıza, erkek çocuklarımıza eğitim öğretim verdik. Hem camilerimizde, hem Kur'an kurslarımızda hem de çeşitli STK ların bünyesinde eğitim ve öğretimine devam ettik Bu eğitim öğretim sürecinde yavrularımıza en başta Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerimi öğrettik, efendim ardından dini temel bilgiler ve sevgili peygamber efendimize bir nebzede olsa öğretmeye çalıştık ve bizim bu eğitim ve öğretimde asıl hedefimiz bu yavrularımızın kurs bittikten sonrada camiye devamını sağlamak bizim asıl hedefimiz ve gayemizdi. Onu başaracağımızı da inanıyorum, her yıl olduğu gibi MÜSİAD grubu yönetici kardeşlerimiz her yıl bir camimizde eğitim öğretim gören yavrularımıza yıl sonun da böyle bir program yapıp hediye takdiminde bulunuyorlardı idi, bu senede ilk musalla camimizde eğitim öğretim gören yavrularımıza Genç MÜSİAD yönetimi çeşitli hediyelerle hediye takdiminde bulundular. Onlara da teşekkür ediyorum, sizlere de bizleri halka duyurduğunuz için teşekkür ediyorum."

- 54 ŞUBE DE EŞ ZAMANLI OYUNCAK DAĞITILDI

Genç MÜSİAD Adıyaman Yeni Dönem Şube Başkanı Mehmet Torunoğlu, ise "Genç Müsiadımızın  'Bu Yaz Camideyim' projesini  bu sene 3. kez düzenliyoruz.  54 şubemizde eş zamanlı yapılmakta. Bugün burayı onurlandıran Sayın Milletvekilimiz Muhammet Fatih Toprak beye, müftü hocamıza ve kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin oyuncaklarını, hediyelerini takdim ettik, inşallah kendilerine de derslerinde başarılı olmalarını diliyoruz."dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA