Advert
Advert

SİMGE SAĞIN KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Güzel sanatçı Simge Sağın 1981 yılında İstanbul Şişli Kurtuluş Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir, Müzisyen babanın evladı olarak küçüklük yaşlarından itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir.

SİMGE SAĞIN KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?
SİMGE SAĞIN KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?
Bu içerik 365 kez okundu.

 

Güzel sanatçı Simge Sağın 1981 yılında İstanbul Şişli Kurtuluş Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir, Müzisyen babanın evladı olarak küçüklük yaşlarından itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir. Evde sürekli babasının gitar sesini duyduğunu, zaman zaman eşlik ettikleri dile getirmiştir. Annesinin ismi ise Neriman Sağın’dır. Anne tarafından Arnavut kökenli olan başarılı sanatçı baba tarafından ise aslen Amasya’lıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na kaydoldu ve buradaki Ses Eğitimi bölümüne başladı.

Burada kariyer basamaklarını tek tek çıkan Simge Sağın çıkardığı pek çok şarkı ile ismini müzik camiasına duyurdu Sağın ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı.

Sonrasında Gülşen’e 4 yıl, Yaşar’a 3 yıl vokal yaparak eşlik etti. 2011 yılında ilk albümü ‘Yeni Çıktı’yı Erdem Kınay prodüktörlüğünde çıkaran Simge, bir anda en çok dinlenenler arasına girdi. Usta sanatçı Sezen Aksu'dan etkilendiğini belirten Simge, genel anlamda dans-pop şarkıları seslendirmiştir.

 https://mp3kulisi.mobi/detayresim/164/164/mp3resimler/Simge-Simge-2018.jpg

KISA SÜREDE KENDİNİ SEVDİREN SANATÇI, EN ÇOK DİNLENEN ŞARKICILARDAN BİRİ OLDU

2015 yılından itibaren Türkiye'de radyo ve televizyonlarda dönem dönem en çok çalınan şarkıcı olmuştur.

Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen'in oynadığı Annem dizisi için Kıraç ile düet yaptı. 2014 yılında bu kez prodüktörlüğünü kendi üstlendiği ‘Bip Bip’ adlı ikinci albümünü çıkardı. Albümle aynı ismi taşıyan Bip Bip şarkısı YouTube’da 30 milyon üzerinde izlenmeye ulaştı.

 

ASIL BÜYÜK ÇIKIŞINIZ ‘’MİŞ MİŞ’’ ŞARKISIYLA YAPTI

 

“2010’ların başında yayımladığı şarkılarla Türk pop müziği sahnesinde yer almaya başlayan Simge Sağın, asıl çıkışını 2015'te liste başı olan "Miş Miş" ile gerçekleştirdi. 29 Ocak 2016’da ikinci teklisi olan ‘Yankı’yı yayımlayan şarkıcı, bu şarkıyı Sezen Aksu, Deniz Erten ve Ersay Üner ile birlikte hazırladı. "Ben Bazen" (2018) şarkıları da aynı listede ilk üçe girdi. Kendisinin ilk stüdyo albümü Ben Bazen, 2018'de yayımlandı ve içerdiği müzikal çeşitlilik ile müzik eleştirmenlerinden övgü topladı.

2018 yılında ise yılın en çok çalınan ikinci kadın şarkıcısı olarak kayıtlara geçmiştir. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü ve üç Radyo Boğaziçi Müzik Ödülü olmak üzere birçok ödül almıştır. Sık sık oyunculuk teklifleri de alan başarılı sanatçı, şimdilik oyunculuk ile ilgili planlarının olmadığını belirtmiştir.

 

ALBÜMLERİ VE SİNGLE ÇALIŞMALARI;

Yeni Çıktı (2011)

Ben Bazen (2013)

Bip Bip (2015)

Yankı (2016)

Ben Bazen (2018)

 

Kaynak : Mp3kulisi.com

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu