Advert

Ahmet Alagöz, İlkokul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Menderes İlkokulunda, ilkokul müdürleriyle bir araya gelerek 2019-2020 eğitim-öğretim yılı hazırlık ve planlama toplantısına katıldı.

Ahmet Alagöz, İlkokul Müdürleriyle Bir Araya Geldi
Ahmet Alagöz, İlkokul Müdürleriyle Bir Araya Geldi
Bu içerik 358 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Mustafa Yetiş ve ilkokul müdürleri katıldı.

Toplantıda okulların durumu hakkında bilgi alan Alagöz, okul müdürleriyle yeni eğitim ve öğretim döneminde yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulundu.

Ahmet Alagöz, "Hepinizin bildiği üzere 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına 9 Eylül itibariyle başlamış olacağız. Hepiniz okullarımızda yapmamız gereken planlamalar konusunda elinizden gelen gayreti gösterdiğinize inanıyorum. Okullarımızda şubelerin imkan dahilinde dengeli olarak planlı olarak oluşturmamız lazım. Resmi yazışmalara zamanında ve hızlı bir şekilde cevap vermeliyiz. Temizlik hijyen gibi konularda çok hassas olmanızı, çocuklarımızın sağlıklı ve hijyenik bir çevrede eğitim almalarına özenle dikkat etmeliyiz. Okul Aile birliğince yapılacak tüm iş ve işlemlerde mevzuat hükümlerine riayet edilmesi gerekiyor. Nöbetçi öğretmenlerin görevlerinin başında bulunmaları, normal eğitim yapan okullarda öğle arası için de nöbetçi öğretmen belirlenmesi gerekiyor. Personeller arasında barış ortamını destekleyecek yönetim sergilenmeli. İmkan dahilinde tüm velilere, yönetici ve öğretmenlerimizin aileleri ziyaret etmesi, bazen idarecilerimizin eşlik ederek okul ve aile arasındaki iletişimi çok sıkı tutmalıyız."dedi. 

Okul müdürlerinden gelen soruları cevaplayan Ahmet Alagöz, yeni eğitim öğretim yılının hayırlara ve başarıya vesile olmasını diledi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber