Advert
Adıyaman
Giriş Tarihi : 02-09-2019 19:15

Rektör Turgut:Bayrak Bizim Kutsalımızdır

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Cumhur Kırılmış ve Doç. Dr. İ. Hakan Bucak ile birlikte Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Harekât Müdürlüğü ile Çevik Kuvvet Müdürlüğü Hizmet binalarının açılış programına katıldı.

Rektör Turgut:Bayrak Bizim Kutsalımızdır

Tören; saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve göndere şanlı Bayrağımızın çekilmesi ile başladı.

İş adamı Abuzer Yıldırım'ın katkılarıyla inşa edilen hizmet binasının 30 metre uzunluğundaki direğe asılı 54 metrekare genişliğindeki Türk Bayrağının yapımını üstlenen Turgut, “Bayrak bizim kutsalımızdır.” dedi.

Konuşmasında yeni yapılan hizmet binasının güzel ve faydalı işlere ev sahipliği yapmasını temenni ettiğini belirten Turgut, “Öncelikle bu güzel hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Emniyet teşkilatımız bizler için büyük önem arz etmektedir. Çocuklarımız rahat uyusun diye kendi çocuklarından feragat eden polisimiz ve askerimiz en güzel hizmetleri hak ediyor. Bizler Adıyaman Üniversitesi olarak çorbada tuzumuzun bulunması düşüncesiyle bu güzel hizmet binasında ufak da olsa bir katkıda bulunmak istedik. Bu bağlamda hizmet binasının Türk Bayrağını arkadaşlarımızla birlikte yaptırdık. Biliyorsunuz bir milletin bayrağı, varlığının ve bağımsızlığının sembolüdür. Bayrak olmadan bağımsızlıktan söz etmek mümkün değildir. Bundandır ki, bayrak yere düşürülmez, atılmaz, yırtılmaz ve yakılmaz. Bayrak çekilirken selam durulur. Çünkü bayrak, insanın şerefidir ve namusudur. Ona önce saygı duymak, sonra saygı duyulmasını sağlamak, haysiyetini ve yüceliğini korumak, kendimizi ve inandığımız değerleri korumak demektir.” şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürü Metin Alper ise, katlarından dolayı iş adamı Yıldırım’a, Rektör Turgut’a ve hizmet binasının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, Adıyaman'daki birlik ve beraberlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA