Advert

ADYÜMLAB, GMP Eğitimlerine Ev Sahipliği Yapacak

Adıyaman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarında (ADYÜMLAB) yürütülen çalışmalar kapsamında, TS EN ISO 22716/2018 iyi Üretim Uygulamaları (GMP) eğitim programı gerçekleştirilecek.

ADYÜMLAB, GMP Eğitimlerine Ev Sahipliği Yapacak
ADYÜMLAB, GMP Eğitimlerine Ev Sahipliği Yapacak
Bu içerik 202 kez okundu.
Adıyaman Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, 12-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan eğitimlerin TSE Eğitim Dairesi Başkanlığında görevli uzman eğitmenler tarafından verileceği bildirildi.
 
Ürün içeriğinin denetlenmesini sağlayan ve üretim koşullarının kalitesini artırmayı amaçlayan GMP standartlarının ürünün hammaddesi ve menşeinden tüketim safhasına kadar, işleme, imalat, ambalaj, depo, taşıma, dağıtım, tanıtım ve pazarlama dahil olmak üzere her aşamada uyulması gereken genel kurallarının kapsadığı belirtildi.
 
Programla ilgili konuşan ADYÜMLAB Müdürü Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecek olan eğitimler sonucunda katılımcılara sertifika verileceğini ifade etti.
 
Kırılmış, “GMP, iyi üretim uygulamaları hayatımızda olan birçok sektöre özellikle insan sağlığına etki edebilecek gıda, ilaç, kozmetik ve medikal cihaz gibi ürünlerin GMP standardı gereği hangi ve nasıl şartlarda üretilmesi gerektiği hususunda üreticilere rehberlik eden bir kalite sistemidir. Eğitimler kapsamında, personelimiz TSE Eğitim Dairesi Başkanlığında görevli uzman eğitmenler tarafından bilgilendirilecek. Bu sayede merkezimizde üretilecek olan ürünlerin hem güvenirliği artacak hem de üretim kalitesini oluşturarak sektörel gerekliliklere hazır hale getirilecek.” dedi.
Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber