Advert

Polislerden Öğrencilere Rehberlik Hizmeti

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Bürosu personelleri tarafından Adıyaman Üniversitesi Kampüsü Gençlik Meydanına kurulan stantta öğrencilere bilgilendirme yapıldı.

Polislerden Öğrencilere Rehberlik Hizmeti
Polislerden Öğrencilere Rehberlik Hizmeti
Bu içerik 205 kez okundu.
Öğrencileri kötü alışkanlıklardan, kötü arkadaşlardan ve uyuşturucu maddelerden uzak durmaları konusunda uyaran emniyet mensupları, stantta öğrencilere çay, kahve, şeker ve su ikramında bulundular.
 
Stanttaki çalışmalar ile ilgili konuşan ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları, “Ülkemizin yarınlarına ışık tutacak çalışmalara imza atmak, anne ve babalarınızın emeklerini boşa çıkarmamak için dostluktan, barıştan sevgiden kopmadan çizeceğiniz rotayı eğitim hayatınız boyunca takip edin. Terör örgütlerinin gençlere etnik köken, dini değerler, arkadaşlık ilişkisi ve kültürel faaliyetleri kullanarak yakınlaştığını; gençleri kandırmak için burs, yatacak yer, ders notu, kız veya erkek arkadaşlık, konser gibi etkinlik ve ücretsiz davetleriyle grup içerisine çekmeye çalıştıklarını, böylelikle çeşitli terör örgütlerine katılımların gerçekleştiğini unutmayın! Bizler burada öğrenci kardeşlerimizin güvenli bir şekilde eğitim hayatlarına devam etmeleri için çaba sarf ediyoruz. Onlar, önce Allah’a sonra bizlere emanet.” dediler.
 
Turgut, “Öğrencilerimiz, Bizim Evlatlarımızdır”
 
Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ise, ülkemizin donanımlı insanlara ihtiyacı olduğunu belirterek, “Öğrencilerimiz bizim evlatlarımızdır. Onların kılına zarar gelmesine müsaade etmeyiz. Bu nedenle kendilerini kötü alışkanlıklardan, kötü arkadaşlıklardan korumaları gerektiğini vurgulamak isterim. Her bir öğrenci, bu ülke için önemli bir değerdir. Bizler, öğrencilerimiz var diye buralardayız, onlara en iyisini, en faydalısını sunmak için çabalıyoruz. Çünkü, onlar bizlere anne ve babalarının emanetidir. Onlara sahip çıkmak, doğru yolda ilerleyip bilim alanında ülkemize faydalı insanlar olarak yetiştirmek, bizlerin görevidir. İnşallah bizlere teslim edilen bu emaneti eğitim süresinin sonunda ailelerine sağ salim teslim edeceğiz.” dedi.
Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiçek: Yaş İlerledikçe Meme Kanseri Riski Artıyor
Çiçek: Yaş İlerledikçe Meme Kanseri Riski Artıyor
Şarampole Devrilen Hafif Ticari Aracın Sürücüsü Yaralandı
Şarampole Devrilen Hafif Ticari Aracın Sürücüsü Yaralandı