Gölbaşı Müftülüğünde Sendika Baskısı İddiası

Adıyaman'ın Gölbaşı Tekbir-Sen Genel Başkanı Necdet Kaya, ilçe müftülüğü tarafından Tekbir -Sen üyesi öğrenciye baskı yapıldığını iddia ederek, kişi hakkında hukuki süreç başlatacaklarını kaydetti.

Gölbaşı Müftülüğünde Sendika Baskısı İddiası
Gölbaşı Müftülüğünde Sendika Baskısı İddiası
Bu içerik 186 kez okundu.

Adıyaman Gölbaşı İlçe Müftülüğünün fahri Kur'an Kursu öğreticisi alımında Tekbir-Sen üyesi bir öğreticiye daha önce sözlü uyarı yaptığı ve alımda kendisine görev verilmediği öğrenildi.

Gölbaşı Tekbir-Sen Genel Başkanı Necdet Kaya, yaptığı açıklamasında, Adıyaman Gölbaşı İlçe Müftülüğünde fahri Kur'an Kursu öğreticisi olarak çalışan Tekbir-Sen üyesi, müftülük personeli tarafından 'bu sendikada kalırsan senin için iyi olmaz, yeni görev alamazsın' şeklinde sözlü uyarıya maruz kaldığını ileri sürdü.

-"HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ"

Nejdet Kaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yapılan fahrilik sınavında 81 puan alıp başarılı olan ve 12 yıldır görevde tecrübesi bulunan üyemize yeni görev verilmeyerek 81.67 , 82.33 gibi puan verilen tecrübesiz kişiler göreve alınarak diyanetin tecrübelilere öncelik verilmesi prensibi de çiğnenerek sırf Tekbir-Sen'li olduğu için üyemize görev verilmemiştir. Geçtiğimiz günlerde de Malatya Müftülüğü'nde vekillik sınavında aynı usulsüzlük meydana gelmiş ve yaptığımız şikayetler neticesinde il vaizi ve il personel şefi açığa alınmıştır. Tekbir-Sen olarak avukatlarımız aracılığı ile konunun arkasında olacağımızı bildirir, en yakın zamanda Gölbaşı İlçe Müftülüğü personeli hakkında hukuki süreci başlatacağımızı kamuoyuna bildiririz."

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rektör Turgut’tan Ceylanpınar Gazisi Kaplan’a Ziyaret
Rektör Turgut’tan Ceylanpınar Gazisi Kaplan’a Ziyaret
Çelikhan'a Şehit Ateşi Düştü
Çelikhan'a Şehit Ateşi Düştü