Engelliler Davullar Zurnalar Eşliğinde Yürüdü

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü’nün bu yıl 20.’sini gerçekleştirdiği “Engellilerle Zirvede Nemrut’a Tırmanıyoruz” projesi kortej yürüyüşü ile başladı.

Engelliler Davullar Zurnalar Eşliğinde Yürüdü
Engelliler Davullar Zurnalar Eşliğinde Yürüdü
Bu içerik 235 kez okundu.

Adıyaman Belediyesi tarafından Mimar Sinan Kültür Parkı’nda yurt içinden ve yurt dışından gelen yaklaşık 300 engelli ve misafir için düzenlenen öğle yemeğinde ihtiyaç sahibi engellilere 20 adet tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı.

Başta Ankara, İstanbul, Çorlu, İzmir, Eskişehir, Adana, Mersin, Gaziantep, Malatya, Samsun ve birçok ilin yanı sıra Azarbaycan, ABD, Mexico, Brezilya, Taıwan, Paraguay ve Arjantin gibi ülkelerden gelen yüzlerce misafir Exchange Değişim Programı öğrencileri, engelliler ve engelli derneklerinin yanı sıra Rotaryenlerin ve vatandaşların katılımı ile davullar ve zurnalar eşliğinde Mimar Sinan Kültür Parkı önünden başlayan kortej yürüyüşüne halk alkışlarla destek verdi.

Adıyaman’da adeta bir şenlik havasında gerçekleştirdikleri kortej yürüyüşünde 'Çocuk felcine son' yazılı pankartları ile caddelerde davullar ve zurnalar eşliğinde yürüyen kalabalık, gerçekleştirdikleri yürüyüş esnasında vatandaşlara çocuk felci hastalığı ve mücadelesi ile ilgili bilgilerin yer aldığı broşür ve el ilanları da dağıttı.

Demokrasi Parkı önünde son bulan karnaval havasındaki yürüyüşün ardından engelliler ve Rotaryenler, Adıyaman Müzesini, şehrin tarihi ve turistik yerleri ile Perre Antik Kentini gezdi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rektör Turgut’tan Ceylanpınar Gazisi Kaplan’a Ziyaret
Rektör Turgut’tan Ceylanpınar Gazisi Kaplan’a Ziyaret
Çelikhan'a Şehit Ateşi Düştü
Çelikhan'a Şehit Ateşi Düştü