Advert
Advert

Ali Deniz: Millete Borçlu, Devletten Alacaklıyız

Memur-Sen Adıyaman Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ali Deniz, "Bizler kamu görevlisi olmakla beraber, kamu çalışanlarının hak ve özgürlükleri için mücadele eden bir yapıyız. Mücadelemizde millete borçlu, devletten alacaklı olduğumuzun farkındayız. Hiç bir engel bizim milletimize olan hizmet aşkımızı örseleyemez." dedi.

Ali Deniz: Millete Borçlu, Devletten Alacaklıyız
Ali Deniz: Millete Borçlu, Devletten Alacaklıyız
Bu içerik 243 kez okundu.

Haftalık olağan işyeri temsilcileri toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Ali Deniz, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak 27 yıldır Adıyaman'da çalıştaylar, raporlar, seminerler, konferanslar, basın ve yayın yoluyla kamu çalışanlarının sorunlarına çözüm yollarını dile getirdiklerini söyledi.

Deniz, sendikal mücadelede milletin hassasiyetlerini dikkate alarak faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak ortaya koyduğumuz hak ve özgürlük mücadelesinin niteliği bakımından, taşıdığımız ilkesel değerler açısından Türkiye'de sendikacılığa yeni bir ivme kazandırdık. 4 Şubat 1992’den bugüne kadar yüzümüzü yere getirecek, başımızı öne eğdirecek hiçbir şey yoktur. Sorunları teşhis, çözümleri tespit odaklı çalışmalarla sendikal kulvarda farkımızı ortaya koyduk. Yol gösterdik, yol açtık, yol aldık. Kayıplara son verdik, kazanımları artırdık. Müfredattan ders kitaplarına, sınav sisteminden yerleştirme uygulamalarına her konuda ses verdik, söz söyledik. Yayımladığımız raporlarla, odak analizlerle, yaptığımız çalıştaylarla, sempozyumlarla fikirlerimizi, öneri ve eleştirilerimizi muhataplarına ulaştırdık. Yakıp yıkan değil üreten, kırıp döken değil düzelten, cam indiren değil fikir bildiren, barikat kuran değil engel kaldıran tavrımızla yasaklara karşı çıktık, özlük ve özgürlük mücadelesi verdik. Bu mücadelenin altında entelektüel kapasite var."

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milletvekili Toprak’tan Almanya Temasları
Milletvekili Toprak’tan Almanya Temasları
Gölbaşı Caddesi’nde Kaldırım Çalışması
Gölbaşı Caddesi’nde Kaldırım Çalışması