Advert

Muhtarlardan Emniyet Müdürüne Ergüder’e Ziyaret

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş ve dernek üyesi muhtarlar Adıyaman il emniyet müdürü İbrahim Ergüder’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Muhtarlardan Emniyet Müdürüne Ergüder’e Ziyaret
Muhtarlardan Emniyet Müdürüne Ergüder’e Ziyaret
Bu içerik 194 kez okundu.

Ziyarette bir açıklamada bulunan Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş; “Adıyaman il emniyet müdürlüğü görevine atanan İbrahim Ergüder müdürümüze hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Sayın müdürümüz ziyaretimiz esnasında muhtarlarımızla yapmış olduğu toplantıda ilimizle ilgili çok güzel konulara değindi. İlimizde yaşanan sorunları el birliği içinde çözmek adına bizlerden beklentisinin büyük olduğunu ifade etti. Biz muhtarlar olarak söz konusu vatan, millet ve bayrak olduğunda ilk gün olduğu gibi şimdi de üstümüze ne vazife düşerse yapmaya hazır olduğumuzu dile getirdik. Sayın müdürümüzün Adıyaman’la ilgili bazı konuların üzerine titizlikle gideceklerini ifade etmesi bizleri sevindirmiştir. Zaman zaman mahalle muhtarlarımız ve mahalle halkıyla bir araya gelip ilimizin sorunlarını ilk ağızdan sayın müdürümüze aktarmaya gayret edeceğiz. Bu vesileyle sayın müdürümüze hayırlı olsun der, yeni görevinde başarılar dileriz” şeklinde konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Adıyaman İl emniyet müdürü İbrahim Ergüder; “Demokrasimizin kılcal damarları olan değerli muhtarlarımızın hep birlikte burada görmek bizleri çok mutlu etti. Mahalle muhtarlarımız birkaç yıl evveline kadar mahallede sadece bir evrak imzalayıp, mühür basan birisi olarak bilinirdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da son yıllarda muhtarlarımızla ilgili yapmış olduğu toplantılar, çıkarılan yasalar sayesinde muhtarlık müessesesi çok daha farklı bir kimliğe bürünmüş, halk nezdinde daha ilgi gören bir konuma gelmiştir. Muhtarlarımız bir nevi devlet memurudur. Bu bakından bir çok kuruma yakındırlar ancak görevi bakımdan en yakın durması gereken kurum Emniyettir.  Muhtarlarımız bizlerin mahallelerimizdeki ilk gözümüz, ilk kulağımız, ayağımızsınız ve bizlerin can simidisiniz. Karşılıklı güvene dayalı bir şeklide birlikte çalışacağız. Her şeyden önce muhtarlarımızın samimiyetini ve dostluğunu bekliyoruz. Muhtar dediğin beline silahı takıp oturmaz, muhtar mahallesiyle ilgili a dan z’ye ne varsa ilgilenmek zorunda. Kapı kapı gezmek zorunda. Varsa bir sıkıntı gelinecek yerde burası. Adıyaman doğunun incisi gibi. Tayinimiz buraya çıktığında tek bir kişi kötü bir yere gidiyorsun demedi. Batıda sizlere dönük izlenim bu. O nedenle yaşadığımız, nefes aldığımız, ekmeğini yediğimiz şehrimize karşı hepimizin sorumluklarımı var ve hep birlikte elimizden geleni yapacağız. Bu vesileyle değerli muhtarlarımıza ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiçek: Yaş İlerledikçe Meme Kanseri Riski Artıyor
Çiçek: Yaş İlerledikçe Meme Kanseri Riski Artıyor
Şarampole Devrilen Hafif Ticari Aracın Sürücüsü Yaralandı
Şarampole Devrilen Hafif Ticari Aracın Sürücüsü Yaralandı