Siyaset
Giriş Tarihi : 04-10-2019 13:45

CHP'li Milletvekili Tutdere: Besni ve Gölbaşı Devlet Hastanelerinde MR Cihazı Yok - Videolu Haber

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, 74 günlük aranın ardından açılan TBMM'nin 27. Dönem 3. Yasama Döneminin ilk gününde Genel Kurul'da söz alarak Adıyaman'ın sorunlarını gündeme taşıdı.

CHP'li Milletvekili Tutdere: Besni ve Gölbaşı Devlet Hastanelerinde MR Cihazı Yok - Videolu Haber

Sağlık Bakanlığı’na eksiklerin giderilmesi yönünde çağrı yapan Tutdere, soru önergesi verdi.

-"HASTALAR ÇEVRE İLLERE GİTMEK ZORUNDA KALIYOR"

Besni ve Gölbaşı Devlet Hastaneleri’nde MR cihazı olmamasını gündeme taşıyan Tutdere, "Adıyaman'ımızın 600 bini aşkın nüfusunun yaklaşık 77 bini Besni ilçemizde 50 bini ise Gölbaşı ilçemizde ikamet etmektedir. Besni ve Gölbaşı ilçelerimizde devlet hastanesi bulunmaktadır. Ancak bu devlet hastanelerinde MR cihazı bulunmamaktadır. MR cihazı yokluğu nedeniyle hastalar çevre illere gitmek zorunda kalıyor ve büyük bir mağduriyet yaşamaktadırlar."dedi.

- 4 POLİKLİNİKTE UZMAN DOKTOR BULUNMAMAKTADIR

Ayrıca Adıyaman'a hizmet veren 400 yataklı Eğitim Araştırma Hastanesinde endokrin, romatoloji, çocuk kardiyolojisi, çocuk nörolojisi alanında uzman doktor bulunmadığının altını çizen Tutdere, "Buradan Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunuyorum; bu hastanelerimize MR cihazının bir an evvel gönderilmesini, ayrıca eksik olan uzman doktorların da bir an evvel atamalarının yapılarak bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz."şeklinde ifade etti.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA