Advert
Adıyaman
Giriş Tarihi : 14-10-2019 16:10

Muhtarlar, Barış Pınarı Harekatın'a Katılmak İçin Dilekçe Verdi - Videolu Haber

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği üyesi olan 20 muhtar askerlik şubesine giderek Barış Pınarı Harekatında görev almak için dilekçe verdi.

Muhtarlar, Barış Pınarı Harekatın'a Katılmak İçin Dilekçe Verdi - Videolu Haber

Askerlik Şubesi önüne gelen 20 mahalle muhtarı dilekçelerini yazarak ellerindeki türk bayrakları ile Mehmetçiklerin yanından görev almak için dilekçelerini teslim etti.

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş, burada yaptığı açıklamada, "Bizler Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Kahraman ordumuzun yanındayız."dedi.

-"CEPHEYE GİTMEYE HAZIRIZ"

Taş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Adıyaman Muhtarlar Derneği olarak burada 20 tane merkeze bağlı aslan gibi olan muhtarlarımızla beraber, cephede savaşan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek adına maddi ve manevi, canımızın son damlasına kadar yanında olmaktan asla çekilmeyeceğiz. Bugün kimsenin yanlış şekilde algılamasına izin vermeden ne bir yalakalık ne de bir soytarılık, biz kanımızın son damlasına kadar cepheye gitmeye hazırız. Dernekteki arkadaşlarım ve gönüllü arkadaşlarım ile birlikte askerlik için askerlik şubesine başvurmaya geldik. Adıyaman Askerlik Şubesi Başkanlığı'na ülkemizin güvenliği için Suriye’de terör örgütlerine karşı yapmış olduğu sınır ötesindeki Barış Pınarı Hareketi'nde bundan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yapacağı her sınır ötesi hareketlerde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şanlı ordusunda bir Türk evladı olarak bu kutsal görevde yer almak istiyoruz, diye dilekçemizi askeri şube başkanımızı ileteceğiz."

-"BOT, POSTAL BOYAMAYA, BULAŞIK YIKAMAYADA VARIZ"

Kabul edilmedikleri taktirde ellerinden gelen desteği vermeye razı olduklarını vurgulayan Taş, "Biz eğer askere alınamıyorsak, yaşımız itibari ile kabul edilemiyorsak,bot boyama postal boyamada varız, bulaşık yıkamaya da varız. Biz muhtarlar olarak hiçbirşeyden korkmuyoruz askerlerimizin yanındayız yanında olmaya devam edeceğiz."dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA