Adıyaman
Giriş Tarihi : 23-10-2019 15:30

Arıtay: Bakan Selçuk, Adıyamanlı Çalışan Anneleri Üzmüştür

Adıyaman AKALP Kadın Kolları Başkanı Pınar Arıtay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu, 0-60 aylık çocuklarını kreş, anaokulu veya gündüz bakım evine gönderen, sigortalı çalışan 10 bin 250 kadına, her ay 650 lira civarında destek sağlayacağını ancak Adıyamanlı kadınların bu destekten faydalanamayacağını kaydetti.

Arıtay: Bakan Selçuk, Adıyamanlı Çalışan Anneleri Üzmüştür

Arıtay, yaptığı açıklamada, Aile,Çalışma Ve Sosyal Hizmetleri Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un kadın istihdamını artırmak için örnek niteliğindeki "Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" kapsamında, Adıyaman kadınlarının bu projeden yararlanamayacağını belirterek sitem etti.

Pınar Arıtay, şöyle devam etti:

"Bakanımız Selçuk hanımefendinin bu örnek niteliğindeki kurumsal çocuk bakım hizmetleri yoluyla kadın istihdamının desteklenmesi projesinin hayata geçireceğini belirtti. Ancak projenin Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya’da SGK tarafından uygulanacağını bildirdi. Açıklamasında, proje kapsamında ilimizin olmaması Adıyamanlı çalışan annelerimizi üzmüştür. Bizlerde Adıyaman’ın kalkınmaya çalışan kadınları olarak Bakanımıza güzel projesinden yararlanmak için sesimizi duyurmaya çalışıyoruz."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA