Advert
Advert

'Asr-I Saadete Mektup' Konulu Yarışmanın Ödül Töreni

Adıyaman Anadolu Lisesi tarafından her yıl özel bir konuda düzenlenen EDEP Projesi ve 2023 Eğitim Vizyon hedefleri kapsamında düzenlenen 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı "Asr-ı Saadete Mektup" konulu yarışma ödül töreni düzenlendi.

'Asr-I Saadete Mektup' Konulu Yarışmanın Ödül Töreni
'Asr-I Saadete Mektup' Konulu Yarışmanın Ödül Töreni
Bu içerik 271 kez okundu.

Ödül Töreni’ne Adıyaman Anadolu Lisesi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, Okul Müdürü Abdulkerim Işık ve ödül alan okullardan idareci, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim Işık, törende yaptığı konuşmasında, geleneksel olarak her yıl belirlenen bir konuda değerler eğitimini pekiştirme amacıyla kendi seviyesindeki gençler arasında yarışmalar düzenlediklerini ödüllerle de teşvik edildiğini kaydetti.

Toplumun geleceğini şekillendirecek en önemli enstrümanın eğitim ve geleceğe yön vermesini beklenenlerin gençlik olduğuna işaret eden Işık, "Bu nedenle eğitim ortamlarını önemsiyor, gençliğimize değer veriyoruz. Geleceğimize dair yapacağımız daha önemli bir işimiz olduğunu da düşünmüyoruz. Dereceye giren öğrencilerimizi, okullarını ve ailelerini tebrik ediyor, törenimize katılarak bizleri destekleyerek onurlandıran; İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, değerlendirme komisyonu üyelerimize ve emeği geçen tüm ekibimize yürekten şükranlarımızı sunuyorum.” ifadelerini kullandı

Yarışmanın dereceye girerek ödül alan eserleri;

Birinciliği  Sema Gürbüz - TOBB AİHL,  İkinci Şuheda Ekic - TOBB AİHL, Üçüncü Duygu Avcu  - Sincik ÇPL, dördüncü Osman Eroğlu - Kahta Ebu Sadık AİHL ve  beşinci  Bahar Gündüz - Adıyaman Anadolu Lisesi

Mansiyon ödülünü ise  Biraralık Ortaokulundan Sinem Alagöz  kazandı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milletvekili Toprak’tan Almanya Temasları
Milletvekili Toprak’tan Almanya Temasları
Gölbaşı Caddesi’nde Kaldırım Çalışması
Gölbaşı Caddesi’nde Kaldırım Çalışması