Advert
Advert

Adana Adıyamanlı Küçük Yazarı Çok Sevdi

Çocuk yaşta yazdığı kitaplarla öne çıkan Adıyamanlı Hüseyin Mirhat Coşkun'un Adana'da İki gün boyunca düzenlenen imza günü etkinliğine başta öğrenciler olmak üzere halk yoğun ilgi gösterdi.

Adana Adıyamanlı Küçük Yazarı Çok Sevdi
Adana Adıyamanlı Küçük Yazarı Çok Sevdi
Bu içerik 543 kez okundu.

9 yaşında yazdığı 5 kitap ile Türkiye'nin gündemine düşen Hüseyin Mirhat Coşkun'un Dörtler Kültür Merkezi'ınde düzenlenen imza günü etkinliğine halk yoğun ilgi gösterdi. Özellikler çocukların kendileriyle yaşıt bir yazarla karşılaşması çocuklar için büyük bir sürpriz oldu.

İmza gününe çocuk yazardan imzalı kitap alan ikinci sınıf öğrencisi Irak Kerkük'lü Maria isimli öğrenci,

"Çok mutlu oldum. İlk defa çocuk bir yazardan imzalı kitap alıyorum. Kitaplarını çok sevdim. Bu akşam hepsini okuyacağım." dedi.

-"ÖĞRENCİLER İÇİN BÜYÜK BİR ROL MODEL OLDU"

Öğrencileri için küçük yazarın imzalı kitaplarını alan Eğitimci Refik Ceylan ise, çocuk yaşta çok büyük bir başarıya imza atarak beş kitap yazan Mirhat'ı tebrik ederek, öğrenciler için büyük bir rolmodel olduğunu kaydetti.

Özel bir kolejde öğretmen olan Seyhan Tarhan da, "Bugün harika bir gün. Mirhat'la tanıştım. Çocuk yaşta güzel bir başarıya imza atmış. Müthiş bir mücevher. Ülkem adına çok mutlu ve gururluyum." dedi.

İmza günü etkinliğine ev sahipliği yapan DKM sahibi Remzi Karataş, "Türkiye'nin en genç yazarını Adana'da küçük okurlarla buluşturarak büyük bir etkinliğe imza attık. Başta öğrenciler olmak üzere Adana küçük yazarı çok sevdi. Ayrıca bu tür kültürel etkinliklerimiz devam edecek." dedi.

-"İNSANLARA FAYDALI OLMAK İÇİN DAHA ÇOK KİTAP YAZACAĞIM"

İlgiden çok memnun kalan Türk edebiyatının en küçük yazarı Hüseyin Mirhat Coşkun ise şunları söyledi:

"İlgilerinden dolayı Adanalılara ve DKM ailesine çok teşekkür ederim. Okurlarımdan aldığım destekle insanlara daha çok  faydalı olmak için daha güzel kitaplar yazacağım."

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu