Advert
Advert

Kış Mevsimiyle Birlikte Bakım Planı Devreye Alındı

Enerji sektöründe Adıyaman- Kahramanmaraş illerinde elektrik dağıtım hizmeti faaliyetlerini sürdüren AKEDAŞ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, yaz boyu artan elektrik tüketiminin ardından kış mevsiminin etkisini artırmasıyla bakım planını devreye aldı.

Kış Mevsimiyle Birlikte Bakım Planı Devreye Alındı
Kış Mevsimiyle Birlikte Bakım Planı Devreye Alındı
Bu içerik 199 kez okundu.
Yürütülen çalışma kapsamında özellikle İlçe merkezi ile vatandaşların elektriksiz kalmamaları adına diğer alternatif hatlardan elektrik verilerek enerjinin sürekliliği sağlandı.
 
Kahramanmaraş ve Adıyaman illerinde ve ilçe genellerinde özellikle enerji hatlarına değen ve herhangi bir can ve mal kaybına sebebiyet verebilecek hatların bakımı ön planda tutuldu.
 
AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş hem teknik alt yapısı hem de alanında uzman çalışanları ile kış aylarında abonelerine kesintisiz elektrik hizmeti verebilmek için çalışmalarını tamamladı.
 
Yapılan çalışmalar ve önlemlerle ilgili bir açıklama yapan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, kışa hazırlık çalışmaları kapsamında, kış bakım planını devreye aldıklarını belirterek şöyle konuştu:
 
"Şirketimiz kış aylarında olabilecek arızalara anında müdahale edebilmek ve hizmet sahasında ki 735 bin 680 adet abonesine elektrik arz ve sürekliliğini sağlamak üzere bünyesinde 450 adet arıza bakım onarım personeli istihdam etmektedir. Ayrıca arıza bakım onarım işleri kapsamında 100 adet araç bulunmakta olup tüm saha araçlarının lastikleri kış şartlarına uyumlu hale getirilmiştir. Ayrıca 8x8 malzeme ve personel ikmali yapımına elverişli amfibi araç (paletli kar aracı ) ile Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde 21 bin 971 km2 ‘lik sahada görev ifa etmektedir.  Kesinti bildirimleriyle tüketicilerimize düzenli olarak duyurduğumuz bakım onarım çalışmaları kapsamında, 2 bin 500 km’lik orta gerilim ve yaklaşık 1000 km’lik alçak gerilim hatlarına bakım yapılmış olup bakım onarım faaliyetleri için yoğun çalışma sağlanmıştır.  Kış aylarında artacak talebi de göz önünde bulundurarak 324 adet dağıtım trafosuna bakım yapılmıştır. Ulaşımın en zor olduğu bölgelerden şehir merkezine doğru öncelik sırasına göre bakıma dahil edilmektedir. Arızaya sebep olabilecek teçhizat yeni malzemeler ile değişimi yapılmış olup, Kuş ve diğer tırmanma becerisine sahip canlı ölümlerini en aza indirmek adına bakım kapsamında alınan tüm elektrik dağıtım şebekelerinde izolasyon malzemeler kullanılmıştır. Kar yükünden dolayı ağaç devrilmelerinden doğabilecek hasarı en aza indirebilmek adına ağaç kesimleri ve hat altı çalı temizliği yapılmıştır."
Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu