Advert
Advert

"Köy Okulları GAP ile Sağlığa Kavuşuyor" Projesi Başarıyla Tamamlandı

Adıyaman'ın Besni İlçe Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından Besni Alt Bölge Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına başvurusu yapılan “Köy Okulları GAP ile Sağlığa Kavuşuyor” projesi tamamlandı.

Bu içerik 211 kez okundu.

Adıyaman'ın İlçesi Besni Kaymakamlığınca yürütülen proje kapsamında ilçeye bağlı 6 köy okulunun bahçesinde öğrencilerin faydalanabileceği sportif alanlar oluşturuldu.

-"ÇOK GENİŞ KİTLELERE ULAŞAN PROJEMİZ BAŞARIYLA HAYATA GEÇİRİLDİ"

İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen proje ile Sayören Ortaokulu, Yoldüzü Ortaokulu, Çomak Ortaokulu, Oyratlı Ortaokulu, Şehit Recep İnce Ortaokulu, Suvarlı Şehit Enes Sarıaslan İlkokulu bahçelerinde etrafı tel örgülü 4 ayrı branşın spor yapabileceği sportif alan yapıldığını kaydetti.

İmamoğlu, okul bahçelerinde ağaçlandırılma işleminin de  tamamlandığını belirterek, "Çöp konteynerlerı ile kovaları verilmiş, oturma bankları ile taşınabilir kaleler ve pota/direkler de temin edilerek proje tamamlanmıştır. 6 köy okulumuzda öğrenim gören öğrenci sayımız bin 458, bu 6 köy/beldemizin nüfusu ise 9 bin 560 olup hedef kitle bakımından kapsayıcılığı da çok geniş kitlelere ulaşılmış ve projemiz başarıyla hayata geçirilmiştir." dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da Balkondan Düşen Genç Kız Yaralandı
Adıyaman'da Balkondan Düşen Genç Kız Yaralandı
Gölbaşın’da Otomobil Ata Çarptı: 2 Yaralı
Gölbaşın’da Otomobil Ata Çarptı: 2 Yaralı