Advert
Advert

"Sağlıklı Hayat İçin Glutensiz Mutfak" Projesi Eğitimi Başladı

Adıyaman'da, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen "Sağlıklı Hayat İçin Glutensiz Mutfak" projesinin ilk mutfak eğitimi başladı.

Bu içerik 354 kez okundu.

Adıyaman Çölyak Derneği Başkanı Salih Gültoplayan'ın öncülüğünde başlatılan "Sağlıklı Hayat İçin Glutensiz Mutfak" projesinin eğitimi, Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden gelen dünyaca ünlü Glütensiz Şef Süleyman Engin tarafından verilmeye başlandı.

Dernek Başkanı Salih Gültoplayan, yaptığı açıklamada, Adıyaman olarak çölyaklı ailelerin yaşam kalitesini iyileştirme hususunda böylesi anlamlı bir projeye imza attıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Gültoplayan, çölyak hastalarına güzel ve glutensiz bir hayat sunacağı mutfak atölyesine sahip oldukları için çok mutlu olduklarını belirterek,"Glutensiz mutfağımızı geleceğe taşımak ve eksiklerini gidermek adına tüm Adıyaman'lılarımızın desteklerini bekleriz."dedi.

Projenin hayata geçmesi aşamasında desteklerini esirgemeyen Vali Aykut Pekmez'e teşekkür eden Gültoplayan, "Vali Yardımcımız Ayhan Akpay, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mehmet Oğuz, Tarım İl Müdürü Adil Alan, Doçent Dr.İbrahim Hakan Bucak, Belediye Kültür Müdürü Hakan Özöncel, Belediye Mali İşler Müdürü Kasım Ucarer,Belediye Meclis Üyesi Tayyip Durmuş ve Abuzer Çelik, emniyet müdürümüzün kıymetli eşi Şule Ergüder hanımefendi, Aslıhan Baz hanımefendi, eğitmen şefimiz Süleyman Engin'e dernek olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız."şeklinde ifade etti.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da Balkondan Düşen Genç Kız Yaralandı
Adıyaman'da Balkondan Düşen Genç Kız Yaralandı
Gölbaşın’da Otomobil Ata Çarptı: 2 Yaralı
Gölbaşın’da Otomobil Ata Çarptı: 2 Yaralı