Advert
Advert

Gölbaşı Belediyesi’nden Kanser Taraması

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi ve Kanser Gönüllüleri tarafından belediye personellerine 'Sağlıklı Gölbaşı, Kansersiz Hayat' projesi kapsamında kanser taraması ve bilgilendirmesi yapıldı.

Gölbaşı Belediyesi’nden Kanser Taraması
Gölbaşı Belediyesi’nden Kanser Taraması
Bu içerik 168 kez okundu.

Kanser gönüllüsü Nuran Balcı,yaptığı açıklamada, kanser tarama ve bilgilendirme çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade etti.

Adıyaman Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı, Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesi ortaklığında yürüttükleri, 'Sağlıklı Gölbaşı, Kansersiz Hayat' projesi kapsamında belediye personeline kanser konusunda bilgilendirme yaptıklarını ve daha sonra da kanser taramalarını gerçekleştirdiklerini belirten Balcı, "Personeller oldukça ilgiliydi, projemize ilçe genelinde destek veren Sayın Belediye Başkanımız İskender Yıldırım'a teşekkür ediyoruz. Proje kapsamında belediyemizin başlatmış olduğu ücretsiz hastane taksi ile mahalle ve köylerdeki kadınlarımızı alıp, en yakın sağlık merkezine ulaşımını sağlayarak kanser testlerini gerçekleştiriyoruz."dedi.

-"EN YAKIN SAĞLIK KURULUŞUNDA ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI YAPTIRILABİLİR"

Belediye Başkanı İskender Yıldırım ise kanserde erken tanının önemine işaret ederek, "Kanser, günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biridir. Ölüm oranının yüksel olması sebebiyle de bir halk sağlığı sorunu haline gelmiştir. Sağlıklı kişilerde yapılan muayene ve tarama testleri erken teşhis için çok önemlidir. Bu eğitimle risk altında olsun ya da olmasın tüm çalışanlarda farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz. Söz konusu eğitimin ardından kadın personelimize gerekli tetkik ve muayeneleri gerçekleştirilecek. Kanser gönüllülerimize ve duyarlılık gösteren personellerimize teşekkür ediyorum.  Unutmayalım erken teşhis hayat kurtarır. Tüm vatandaşlarımız en yakın sağlık kuruluşuna giderek ücretsiz bir şekilde kanser taramalarını gerçekleştirebilir." diye konuştu. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu