Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 31-01-2020 12:55

Adıyaman Dünya'nın 4. Büyük Turizm Fuarı Emit’te Yerini aldı

Dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak ve ülkeler arasındaki turizm ilişkilerini geliştirmek amacıyla her geçen yıl büyük bir ilgi gören Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar alanında 24. kez kapılarını açtı.

Adıyaman Dünya'nın 4. Büyük Turizm Fuarı Emit’te Yerini aldı
Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yaptığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 70’i aşkın ülkeden yaklaşık 5 bin kurum, kuruluş, firma ve markanın katılımıyla başladı. Fuara Türkiye’den de birçok Valilik ve Belediyelerin yanı sıra turizm alanında faaliyet gösteren oteller, tur operatörleri, diplomatik temsilcilikler ve çeşitli seyahat acenteleri stant açtı. 
 
Bulunduğu bölgede lider olan ve dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, son 23 yıldır sektöre yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir turizm zirvesi konumunda yer alıyor. Fuar, her yıl bölgedeki katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırarak sektörün büyümesine katkıda bulunuyor. 60 binin üzerinde sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen seyahat tutkununun katılması beklenen EMITT Fuarı, 2 Şubat 2020 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. 
 
Kutlu sahabenin diyarı, kadim medeniyetler şehri, huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman'da, Valilik öncülüğünde Adıyaman Belediye Başkanlığıyla güç birliği yaparak, İl Özel İdaresinin desteğiyle EMİTT fuarında stand açarak, ilin sahip olduğu zengin turizm potansiyelini uluslararası alanda kapsamlı bir şekilde tanıtmak amacıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi 6.Holde yerini aldı.
 
Fuara Adıyaman’dan Vali Yardımcısı Bedir Deveci, İl Özel İdare Genel Sekreteri Av. Sami Işık, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri ile Adıyaman'daki turizm sektörü temsilcileri katıldı. 
 
Adıyaman standı görsel zenginliği ile EMİTT fuarında katılımcılardan büyük beğeni topladı. Adıyaman standına konulan tarihi ören yerlerinin maketleri ile Nemrut Dağı ve diğer tarihi mekânların fotoğrafları büyük ilgi gördü. Adıyaman için ayrılan stantta değişik dillerde hazırlanan tanıtım kitap ve broşürleri, Tanıtım CD'leri ve tanıtım afişleri çanta içerisinde hazırlanarak, gelen ziyaretçilere dağıtımı gerçekleştirildi. 
 
Fuarın birinci gününde Adıyaman Standını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Turizm Sektörü Temsilcileri, Tur Operatörleri ile Seyahat Acentelerinin yetkilileri ve çok sayıda katılımcı ziyaret etti. 
 
Adıyaman standının ziyaret eden misafirleriyle yakından ilgilenen Vali Yardımcısı Bedir Deveci, ziyaretçilere Adıyaman Çiğköftesi ve meşhur Kervansaray Kahvesi ikram ederek, Adıyaman’ı tanıtıcı yayınlarından birer set armağan etti. 
Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA