Advert
Advert
Advert

Annesi Ölen Oğlağa Evde Bebek Gibi Bakıyorlar - Videolu Haber

Adıyaman'da 3 çocuk babası, doğum esnasında annesi ölen oğlağa evinde altına bebek bezi bağlayarak bakıyor.

Annesi Ölen Oğlağa Evde Bebek Gibi Bakıyorlar - Videolu Haber
Annesi Ölen Oğlağa Evde Bebek Gibi Bakıyorlar - Videolu Haber
Bu içerik 322 kez okundu.

Gazetecilere açıklama yapan Osman Nuri Koçak, 10 gün önce merkeze bağlı Kesmetepe köyünde doğum yaparken annesi ölen oğlağı eve getirdiğini söyledi.

İkiz doğan hayvanlardan birini doğum yapan başka keçinin sahip çıkması üzerine "Menekşe "ismini verdiği oğlağı evine götürmeye karar verdiğini ifade etti.

Adıyaman Belediyesi personeli olan Koçak,  şöyle konuştu:

"Annesi vefat etti, iki kardeşler. Bunları yeni doğum yapmış olan bir keçiye bıraktık ama birini emzirdi. Bunu ise emzirmedi. Yetim kaldı mecburen bizde biberon ile evde beslemek zorunda kaldık. 10 gündür evimizde, biberonla besliyoruz altını bağlıyoruz. Zaman zaman evi kirlettiği oluyor ama gülü seven dikenine katlanır. Eve ilk getirdiğimde çocuklarım eşim sevinçle karşıladılar. Sonuçta sevilmeyecek bir hayvan değil, komşularımız, akrabalarımız hep olumlu tepki verdiler. Gören çok seviyor sonuçta bu hayvan yetim kalmış, ağzı yok dili yok, Allah'ın bize bir emaneti artık herkes çok seviyor. "

-"BİRLİKTE TELEVİZYON İZLİYORUZ"

Koçak, oğlağın eve çok alıştığını belirterek,  "Zaman zaman evi kirlettiği oluyor ama gülü seven dikenine katlanır. Eve ilk getirdiğimde çocuklarım eşim sevinçle karşıladılar. Sonuçta sevilmeyecek bir hayvan değil, komşularımız, akrabalarımız hep olumlu tepki verdiler. Gören çok seviyor sonuçta bu hayvan yetim kalmış, ağzı yok dili yok, Allah'ın bize bir emaneti artık herkes çok seviyor. Komşularımız sevmek için alıp evlerine götürüyorlar. Günlük banyosunu yaptırıyoruz, saç kurutma makinesi ile kurutuyoruz. Sütü var biberonla her zaman içiyoruz bir süreye kadar bu şekilde besleyeceğiz. Mecburen küçük olduğu ve evde olduğu için bezini bağlıyoruz. Şampuanla yıkıyoruz özellikle evimize çok alıştı. Genelde dışarı çıktığımız zaman arkamdan geliyor. Biz adını Menekşe olarak koyduk çocukluğumda Menekşe adlı  keçimiz vardı ondan dolayı ismini Menekşe koyduk. Büyüdüğü zaman kesinlikle kesme taraftarı değiliz ama büyüdüğü zaman o zamanın şartları neyi gerektirirse mecburen öyle davranacağız.

Belli bir süreçten sonra evde olması zor olur ama büyüdüğünde çiftliğimize veya bir çiftliğe götüreceğiz. Her saatimiz beraber, altını bağlıyorum battaniye sarıyorum televizyonun karşısına geçip televizyon izliyoruz. Uyurken yatağımın yan tarafından yatıyor. Ailemizden biri oldu. Çocukluğumuzdan bu yana alışkınız bizim köyde yeni doğan hayvanlarımız olurdu. Hep yanımızda uyurlardı."şeklinde ifade etti.

Kızları Sene ve Ayşe Koçak ise babalarının yavru oğlağı getirmesinden çok mutlu olduklarını ve babaları olmadığı zaman ise kendilerinin baktığını söyledi.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lider Kahta 02 Spor -Şanlıurfa Belediyespor Maçı Hazırlıkları Devam Ediyor
Lider Kahta 02 Spor -Şanlıurfa Belediyespor Maçı Hazırlıkları Devam Ediyor
Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle 58 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı
Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle 58 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı