Advert

Adıyaman’da Engellilere Ücretsiz EKPSS Kitabı Dağıtıldı

Adıyaman Valiliği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS)’ye hazırlanan işitme, görme ve bedensel engelli 100 vatandaşa ücretsiz konu anlatımlı ve soru bankası kitapları dağıtıldı.

Adıyaman’da Engellilere Ücretsiz EKPSS Kitabı Dağıtıldı
Adıyaman’da Engellilere Ücretsiz EKPSS Kitabı Dağıtıldı
Bu içerik 1739 kez okundu.

EKPSS sınavına girecek engellilere kolaylık sağlamak amacıyla Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Kız Meslek Lisesinde açılan ücretsiz kurslara devam eden engelli kursiyerlere ücretsiz kitap dağıtıldı.

Kız Meslek Lisesinde düzenlenen kitap dağıtımına Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Vali Vekili Murat Süzen, Adıyaman Görme Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Tunç, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Zeynal Alagöz ve Halk Eğitim Merkezi Yöneticileri katıldı.

Kız Meslek Lisesi bünyesinde açılan EKPSS hazırlık sınıflarıı tek tek gezen Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan  Demirtaş ve Vali Vekili Murat Süzen, engelli öğrencilerle sohbet ederek ücretsiz KPSS kitaplarını dağıttı.

EKPSS konu anlatımlı soru bankası kitapları engelli öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı. Engelli öğrenciler, gösterdikleri yakın ilgi ve engellilere verdikleri desteklerden ötürü Bayan Demirtaş’a ve Vali Vekili Murat Süzen’e teşekkür etti.

Kitap dağıtımında görme engelli Semra Özen isimli bayan “Görmeyen bir kızın hikâyesi” adlı şiiri okurken duygusal anlar yaşandı.

Kitap dağıtımında bir açıklama yapan Vali Vekili Murat Süzen, yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engellilerin yanında olduklarını belirterek, "EKPSS sınavına girecek engellilere kolaylık sağlamak amacıyla Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurslar açtık. Yaklaşık 100 engelli öğrencimiz bu kurslardan istifade etmektedir. Açılan bu kurslarda hafta sonları da dahil olmak üzere sınav tarihine kadar toplam 216 saat ders verilecektir. Engellilerimize yönelik açılan kurslar ve bugün dağıtımını yapacağımız konu anlatımlı soru bankası kitaplarıyla engelli kardeşlerimizin beklenen başarıyı sağlayacaklarına inanıyorum. Engellerimizin her zaman yanındayız. Onların bu sınavlarda başarılı olmalarını canı gönülden istiyorum. Şimdiden EKPSS'ye girecek bütün engelli kardeşlerimize başarılar diliyorum" dedi.

PHA


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber