Advert
Çelikhan
Giriş Tarihi : 17-02-2020 12:50

Çürük Raporu Verilen Çelikhan Belediyesi İş Merkezi Yıktırıldı - Videolu Haber

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde depreme dayanıksız nedeniyle çürük raporu verilen 2 katlı belediye iş merkezi binası yıktırıldı.

Çürük Raporu Verilen Çelikhan Belediyesi İş Merkezi Yıktırıldı - Videolu Haber

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan ve 1976 yılında 2 katlı betonarme olarak yapılan belediye iş merkezinde Avcılar Kulübü ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı'nın bulunduğu binada 7 esnafın ekmek kapısı olan binanın depreme dayanıksızlık nedeniyle çürük raporu verilen binanın müteahhit firma tarafından yıktırıldı. 

Çelikhan Belediyesince 27 Şubat tarihinde esnaflara gönderilen yazılı açıklamada şunlar ifade edildi:

"Mülkiyeti belediyemize ait ilçemiz Cumhuriyet Meydanında bulunan iş hanı ve avcılar kulübü olarak kullanılan binaların yaşanan son depremler nedeniyle esnafların en geç 10 gün süre zarfında binayı boşaltmaları gerekmektedir. Söz konusu binalar boşaltıldıktan sonra Belediyemiz tarafından su ve elektrik aboneleri iptal ettikten ederek bina derhal yıktırılacaktır."

Çelikhan Belediyesi her iki bina boşaltıldıktan sonra yıkım işlemlerine başlandı.

Aynı şekilde Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan belediye iş merkezi yanında olan 8 esnafın ekmek kapısı olan betonarme belediye iş hanı yıllardır atıl durumda bırakılarak hem çevre kirliliği ve hem de depreme dayanıksızlık nedeniyle yıktırılmasına karar verildi.

Belediye İş hanı 5 katlı olup 1987 yılında yapıldığı, mülkiyeti belediyeye ait belediye iş hanı'da en kısa süre içerisinde yıktırılacağını belirtildi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA