Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 23-02-2020 16:35

CHP'li Tutdere: Yurttaşlarımıza Belediyelerimiz Aracılığıyla Hizmet Ulaştırmak İçin Çalışıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Pınarbaşı Belde Belediye Başkanı Mahmut Alan ve Kesmetepe Belde Belediye Başkanı Ali Yılmaz ile birlikte Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya Belediye Başkanlarını ardından İzmir’de Narlıdere, Bayraklı, Bornova ve Karabağlar Belediye Başkanlarını ziyaret etti.

CHP'li Tutdere: Yurttaşlarımıza Belediyelerimiz Aracılığıyla Hizmet Ulaştırmak İçin Çalışıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Pınarbaşı Belde Belediye Başkanı Mahmut Alan ve Kesmetepe Belde Belediye Başkanı Ali Yılmaz ile birlikte önce Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya Belediye Başkanlarını ardından İzmir’de Narlıdere, Bayraklı, Bornova ve Karabağlar Belediye Başkanlarını ziyaret etti. 

Ziyaretlerin ana gündemi Kardeş Belediyecilik kapsamında beldelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve eksikliklerinin giderilmesi oldu.

-"BELDELERİMİZİN SORUNLARINI İLETTİK"

Milletvekili Tutdere, yaptığı açıklamada, Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya Belediye Başkanlarını ardından İzmir’de Narlıdere, Bayraklı, Bornova ve Karabağlar Belediye Başkanlarını; belde belediye başkanlarıyla birlikte ziyaret ederek beldelerin yol yapım işleri, hizmet araçları gibi temel sorunlarını ve eksikliklerini istişare ederek beldeler için yardım talebinde bulunduklarını kaydetti. 

-"BELDELERİMİZİN SORUNLARI KARDEŞ BELEDİYECİLİK RUHUYLA ÇÖZÜME KAVUŞACAK"

Belde belediyelerinin, bir yandan mevcut hizmetleri daha yaygın ve daha iyi sunmaları öte yandan da yeni ve farklı hizmetlere olan talebi karşılamak zorunda olduklarına değinen Tutdere, şunları kaydetti:

"Üstelik belediyeler giderek artan ve çeşitlenen hizmet talebini, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz başta olmak üzere çeşitli nedenlerle her geçen gün daha da azalan kaynaklarla göğüslemek zorundadırlar. Bu durum beldelerimiz için bir çok imkansızlığı da beraberinde getirmektedir. İşte kardeş belediyecilik ruhu tam burada devreye girmektedir. 2014 yılında partimiz tarafından başlatılan kardeş belediyecilik uygulaması bir kardeşlik köprüsü kurmak, ekonomik yardımlaşmanın yanı sıra kültürel faaliyetler başta olmak üzere pek çok alanda işbirliğinin geliştirilmesini amaçlamaktadır. Başta Büyükşehir Belediye Başkanlarımız olmak üzere olanakları daha iyi olan diğer belediye başkanlarımız kardeş belediyecilik ruhuyla beldelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak için destek sözü verdi. 

-"MECLİS ÇALIŞMALARI DIŞINDA DA BELEDİYELERİMİZ ARASINDA KÖPRÜ KURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Hizmete susamış ne kadar insanımız varsa ihtiyaçlarını karşılamak ve hizmete kolay ulaşmalarını sağlamak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Belediye Başkanlarımızla birlikte hemşehrilerimiz için en iyi hizmeti sunacağız. Hizmet neredeyse oradan getirecek ve tüm hemşehrilerimizin hizmete kolayca erişebilmesini sağlayacağız. 

Beldelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında dayanışma ruhu ile somut adımlar atan Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanımız Sayın Alper Taşdelen, Bayraklı Belediye Başkanımız Sayın Serdar Sandal, Narlıdere Belediye Başkanımız Sayın Ali Engin, Karabağlar Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Selvitopu ve Bornova Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İduğ’a göstermiş oldukları ilgiden dolayı tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz."   

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA