Gölbaşı
Giriş Tarihi : 25-02-2020 23:41

Gölbaşı’nda ″Meyve ağaçlarında aşılama″ Kursu Başladı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik düzenlenen "Meyve ağaçlarında aşılama" kursu başladı.

Gölbaşı’nda ″Meyve ağaçlarında aşılama″ Kursu Başladı

Gölbaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erdal Yılmaz, yaptığı açıklamada, son yıllarda Gölbaşı’nda ceviz, antepfıstığı, badem ve Trabzon hurması yetiştiriciliği yapılan gerek kapama bahçe sayısının gerek yüksek karlılıktan dolayı yetiştiricilik yapılan alan miktarının hızla arttığını ifade etti.

"Çiftçilerin teknik bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla çeşitli kurslar düzenlediklerini kaydeden Yılmaz, şunları kaydetti:

"40 çiftçi katılımcımıza meyve ağaçlarında aşılama kursu açtık. Bu kursta yumuşak çekirdekli, sert kabuklu ve üzümsü meyveler başta olmak üzere tüm meyve türleri için ayrı ayrı aşılama yöntemleri teorik bilgilerin yanında sahada uygulama yaptırılarak çiftçilerin kendi ağaç, fidan ve omcalarını aşılayabilecek kadar kazanımlar sağlamalarını hedefliyoruz. İhtiyaç ve çiftçi taleplerine göre çiftçi eğitim kursları açmaya devam edeceğiz. Kurs sonunda kursiyerlere kurs bitirme belgesi veriyoruz."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA