Advert
Sağlık
Giriş Tarihi : 14-03-2020 21:53

Başkan Barutçu: Sağlık Çalışanlarının Yüzü Gülerse, Türkiye Çok Daha Fazla Gülecektir

Adıyaman Sağlık-Sen Şube Başkanı Yasin Barutçu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle açıklamada bulundu..

Başkan Barutçu: Sağlık Çalışanlarının Yüzü Gülerse, Türkiye Çok Daha Fazla Gülecektir

Barutçu, açıklamasında, Türkiye'de gerek kamu gerekse özel sektörde alın teri akıtan 1 milyondan fazla sağlık çalışanının bulunduğunu belirterek, vatandaşların sıhhati, mutluluğu ve yaşam kalitesi standartlarını artırmak için gece gündüz çalıştıklarını kaydetti.

-"SAĞLIK ÇALIŞANLARI 1 MART TIP BAYRAMINA HÜZÜNLE GİRMEKTELER"

Hemşiresinden doktoruna, teknikerinden hizmetlisine vefakar ve cefakar sağlık çalışanlarının tamamı, vazifelerini büyük bir sorumluluk ve çok yüce bir kutsiyetle yerine getirdiklerini vurgulayan Barutçu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Sağlık çalışanları; olağan koşulların yanında savaş, afet, salgın gibi her türlü olağanüstü koşulda da insanımızın imdadına en önde yetişerek yardım ellerini uzatmaktadırlar. Bu nedenle de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplum nezdinde saygın bir yere sahiptirler. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de nispeten hissedilen koronavirüsü olayı için de aynı durum geçerlidir. Hizmet basamağının en tepesindeki sağlık çalışanından en altındaki sağlık emekçisine kadar, ülkemizin dört bir yanında görev yapan sağlık çalışanlarının tamamı, bu virüsle mücadele için adeta seferber olmuşlardır. Sağlık çalışanları tüm bunlara rağmen bu yıl da “Tıp Bayramı” olarak kutladıkları 14 Mart’a hüzünle girmektedirler. Çünkü döner sermaye adaletsizliğinden şiddet korkusuna, ağır iş yükünden karşılığı alınamayan icap nöbetine, sözleşmeli istihdamından hizmetlilere memur kadrosu verilmemesine gibi pek çok temel sorun çözüme kavuşmuş değildir.Sağlık çalışanları; haklı olarak bu sorunlar altında artık ezilmek istemiyorlar, hak ettiklerinin karşılığını bir an önce almak istiyorlar. Bayramlarını bayram gibi kutlamak istiyorlar. Döktükleri alın teri ile verdikleri mücadeleyle bunu hak ediyorlar."

Sağlık-Sen olarak, istendiği taktirde bu sorunların çözüme kavuşacağına inandıklarının altını çizen Barutçu, "O nedenle de yetkilileri adım atmaya, sağlık çalışanlarının sorunlarını ötelememeye davet ediyoruz. Unutmamak gerekir ki sağlık çalışanlarının yüzü gülerse, Türkiye çok daha fazla gülecektir. Bu duygu ve düşüncelerle sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, gerek özel yaşamlarında gerekse çalışma yaşamlarında huzur ve mutluluklar diliyoruz."şeklinde ifade etti.

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA